Jezdci se v Baku obávají vjezdu do boxů

Piloti formule 1 přiznali, že mají obavy z nájezdu do boxové uličky na městském okruhu v Baku, kde se o víkendu uskuteční první závod F1 v Ázerbájdžánu.
Jezdci se v Baku obávají vjezdu do boxů

Pro zajetí do boxů budou muset jezdci z velké rychlosti na cílové rovince zpomalit do úzké šikany, za kterou následuje ještě 100 metrů dlouhý rovný úsek předtím, než budou muset zpomalit na omezenou rychlost v boxech.

A protože šikana je ještě součástí tratě, budou se piloti snažit ji projet co nejrychleji, aby ztratili co nejméně času.

„Vjezd vypadá docela zajímavě,“ řekl Marcus Ericsson. „Přijedete tam velmi, velmi vysokou rychlostí. Nechceme vidět piloty bourat při nájezdu do boxů a myslím, že se o tom bude po pátku hodně mluvit.“

Daniel Ricciardo z Red Bullu souhlasí, že to může vést k nebezpečným situacím, jelikož se jezdci budou snažit ztratit průjezdem šikany co nejméně.

„Myslím, že to bude docela cool, protože na vjezdu do boxů můžete hodně získat,“ řekl Australan. „U tohohle obzvlášť, když to jezdec dobře trefí a neudělá chybu, snadno získá půl sekundy, jestli ne sekundu.“

„Mohlo by to být super, když budete v závodě zrovna s někým bojovat a pokusíte se o undercut nebo overcut. Možná to, co předvedete na vjezdu do boxů, rozhodne o vítězi toho souboje.“

Svůj pohled pak dodává také Felipe Massa, který poukazuje na jistou podobnost s nájezdem do boxů v brazilském Interlagosu.

„Myslím, že jsme nikdy neměli takový nájezd. Možná Interlagos, kde je to rychle, ale určitě lehčí než co je tady. Tady je velké brzdění, pak následuje šikana a až potom čára ohraničující boxy,“ řekl Massa.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Renault nemá náhradní šasi, jezdci nesmí bourat

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10