Jezdci se musí mít při zkracování šikan na pozoru, varuje Whiting

V důsledku nespočetně mnoha probrzdění, kterých se piloti během volných tréninků dopustili, se rozhodlo ředitelství závodu stanovit jasná pravidla toho, co je v rámci mezí a co už je za nimi.
Jezdci se musí mít při zkracování šikan na pozoru, varuje Whiting

Jezdci s oblibou využívají vyasfaltované únikové zóny zejména mezi osmou a devátou zatáčkou. Nastane-li stejná situace také v závodě a bude prokazatelné, že tím pilot, jenž vyjel mimo trať, získal výhodu, budou sportovní komisaři nesmlouvaví. Na toto upozornil ve svém dopise Charlie Whiting všechny jezdce: "Pokud budou dva vozy najíždět do zatáčky osm vedle sebe a zkrácením tratě za vrcholem deváté zatáčky se vedoucí vůz vrátí na dráhu s větším náskokem na vůz, který ho následuje, bude se (jezdec vpředu) zodpovídat komisařům z toho, že získal výhodou opuštěním tratě."

Stejně se komisaři zachovají také v případě, že si jezdec zkrátí v této šikaně trať, čímž se svému protivníkovi vpředu přiblíží na dosah jedné vteřiny a následně použije svůj DRS.  

"Pokud budou dva vozy najíždět do zatáčky osm vedle sebe a zkrácením tratě za vrcholem deváté zatáčky se vůz vzadu vrátí na dráhu ve vzdálenosti, která umožňuje použít DRS, pak nebude tomuto pilotovi umožněno použít jeho DRS v následující aktivační zóně."

"Kterýkoliv jezdec, jenž bude přistižen, že používá svůj DRS navzdory těmto okolnostem, se bude muset zodpovídat komisařům, jelikož opuštěním tratě získal výhodu," doplnil Whiting

Další článek: Mercedes v kvalifikaci potvrdil svou pozici čtvrté nejsilnější stáje

13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
19:06 | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...
9. dubna | Jacques Villeneuve dnes slaví 50. narozeniny.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00