Jezdci se musí mít při zkracování šikan na pozoru, varuje Whiting

V důsledku nespočetně mnoha probrzdění, kterých se piloti během volných tréninků dopustili, se rozhodlo ředitelství závodu stanovit jasná pravidla toho, co je v rámci mezí a co už je za nimi.
Jezdci se musí mít při zkracování šikan na pozoru, varuje Whiting

Jezdci s oblibou využívají vyasfaltované únikové zóny zejména mezi osmou a devátou zatáčkou. Nastane-li stejná situace také v závodě a bude prokazatelné, že tím pilot, jenž vyjel mimo trať, získal výhodu, budou sportovní komisaři nesmlouvaví. Na toto upozornil ve svém dopise Charlie Whiting všechny jezdce: "Pokud budou dva vozy najíždět do zatáčky osm vedle sebe a zkrácením tratě za vrcholem deváté zatáčky se vedoucí vůz vrátí na dráhu s větším náskokem na vůz, který ho následuje, bude se (jezdec vpředu) zodpovídat komisařům z toho, že získal výhodou opuštěním tratě."

Stejně se komisaři zachovají také v případě, že si jezdec zkrátí v této šikaně trať, čímž se svému protivníkovi vpředu přiblíží na dosah jedné vteřiny a následně použije svůj DRS.  

"Pokud budou dva vozy najíždět do zatáčky osm vedle sebe a zkrácením tratě za vrcholem deváté zatáčky se vůz vzadu vrátí na dráhu ve vzdálenosti, která umožňuje použít DRS, pak nebude tomuto pilotovi umožněno použít jeho DRS v následující aktivační zóně."

"Kterýkoliv jezdec, jenž bude přistižen, že používá svůj DRS navzdory těmto okolnostem, se bude muset zodpovídat komisařům, jelikož opuštěním tratě získal výhodu," doplnil Whiting

Diskuze (27) Další článek: Mercedes v kvalifikaci potvrdil svou pozici čtvrté nejsilnější stáje
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00