Jezdci se dočkali zvětšení DRS zóny

Mezinárodní automobilová federace se rozhodla pro zítřejší závod zvětšit délku první aktivační zóny na okruhu Yas Marina, která se nachází na rovince mezi sedmou a osmou zatáčkou.
Jezdci se dočkali zvětšení DRS zóny

Původní délka DRS zóny činila 470 metrů. V zítřejším závodě budou moci jezdci otevřít klapku na svém zadním křídle o pětasedmdesát metrů dříve. I přesto si ale mnozí piloti myslí, že předjíždění bude nadále velmi obtížné.

"Po mých včerejších zkušenostech, ne," odpověděl Button na dotaz, zda bude díky větší aktivační zóně předjíždění na okruhu Yas Marina snadnější. "Prodloužení o pětasedmdesát metrů nebude dělat velký rozdíl, protože budeme využívat pouze polovinu rovinky - je to záludné."

Jeho pocity sdílí také Fernando Alonso, který by o problémech s předjížděním na zdejším okruhu mohl po loňských zkušenostech vyprávět celé hodiny. "Abychom dostali jasnou odpověď ohledně DRS, musíme si počkat do zítra. Včerejší dojmy byly pro nás všechny takové, že tu není dostatečná vzdálenost, takže to FIA pro zítřek zvětšila. Doufejme, že to bude fungovat, ale teď je velmi těžké to odhadovat - musíme si počkat a vyhodnotit to až po závodě," říká Španěl.

"Možná to mohli prodloužit ještě víc. Minulý rok, když jsem útočil na vůz vpředu, dostihl jsem ho těsně před koncem rovinky, to už ale bylo příliš pozdě. Pokud DRS zóna nezačíná dostatečně brzo, můžeme být ve stejné pozici i zítra. Tehdy jsme také neviděli dostatek předjíždění," přidává se Lewis Hamilton. 

Další článek: Novější týmy: Nejlepší opět Lotus, Ricciardo porazil d´Ambrosia

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10