Jezdci se dočkali zvětšení DRS zóny

Mezinárodní automobilová federace se rozhodla pro zítřejší závod zvětšit délku první aktivační zóny na okruhu Yas Marina, která se nachází na rovince mezi sedmou a osmou zatáčkou.
Jezdci se dočkali zvětšení DRS zóny

Původní délka DRS zóny činila 470 metrů. V zítřejším závodě budou moci jezdci otevřít klapku na svém zadním křídle o pětasedmdesát metrů dříve. I přesto si ale mnozí piloti myslí, že předjíždění bude nadále velmi obtížné.

"Po mých včerejších zkušenostech, ne," odpověděl Button na dotaz, zda bude díky větší aktivační zóně předjíždění na okruhu Yas Marina snadnější. "Prodloužení o pětasedmdesát metrů nebude dělat velký rozdíl, protože budeme využívat pouze polovinu rovinky - je to záludné."

Jeho pocity sdílí také Fernando Alonso, který by o problémech s předjížděním na zdejším okruhu mohl po loňských zkušenostech vyprávět celé hodiny. "Abychom dostali jasnou odpověď ohledně DRS, musíme si počkat do zítra. Včerejší dojmy byly pro nás všechny takové, že tu není dostatečná vzdálenost, takže to FIA pro zítřek zvětšila. Doufejme, že to bude fungovat, ale teď je velmi těžké to odhadovat - musíme si počkat a vyhodnotit to až po závodě," říká Španěl.

"Možná to mohli prodloužit ještě víc. Minulý rok, když jsem útočil na vůz vpředu, dostihl jsem ho těsně před koncem rovinky, to už ale bylo příliš pozdě. Pokud DRS zóna nezačíná dostatečně brzo, můžeme být ve stejné pozici i zítra. Tehdy jsme také neviděli dostatek předjíždění," přidává se Lewis Hamilton. 

Diskuze (9) Další článek: Novější týmy: Nejlepší opět Lotus, Ricciardo porazil d´Ambrosia
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00