Jezdci se chystají na Singapur. Kimi se naložil do chladu

Jezdce čeká jeden z těch náročnějších závodů sezóny. Na Singapur je potřeba se pečlivě připravit.
Jezdci se chystají na Singapur. Kimi se naložil do chladu  | Foto: Getty Images / Clive Mason

V Singapuru se jezdí v noci, což přináší specifické problémy a výzvy. Na druhou stranu to jezdcům umožňuje zůstat v evropském časovém pásmu.

Singapur patří k fyzicky náročným závodům. Během dne se teploty dostávají přes 30 stupňů Celsia. V noci pak sice klesnou, ale na jezdce čekají i další problémy – vysoká vlhkost vzduchu i nutnost maximální koncentrace po celý čas na trati. Ke svodidlům je to v Singapuru velmi blízko. A konečně je zde délka závodu. Po ultrarychlé Monze přichází závod, který běžně atakuje či dokonce překračuje dvouhodinový limit.

Jak se jezdci připravují? Romain Grosjean trénuje na kole. Max Verstappen zvolil podobnou přípravu, ale ve svém bytě v Monaku. Daniil Kvjat si zašel na fotbalový zápas  Monako – Marseille. Iceman dostál své přezdívce a připravuje se v kryoterapeutické komoře.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Next stop 👉🏻Singapore 😅💦

Příspěvek sdílený Max Verstappen (@maxverstappen1),

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Soupeři si lámou hlavu nad výkonem motoru Ferrari. Dopisují si s FIA

28. března | F1 na svém FB a Youtube od 16:00 pustí záznam GP Bahrajnu 2014.
26. března | Masakr slavných závodů. Monako nebude, Le Mans v září a jako poslední byl přeložen závod Indy 500 na 23. srpna.
26. března | McLaren potvrdil, že všichni zaměstnanci, kteří byli v Melbourne v karanténě, se vrátili domů.
23. března | Junior Red Bullu Sergio Sette Camara míří do japonské super formule. U týmu B-MAX Racing with Motopark nahradil Pietra Fittipaldiho. Sezóna by měla začít 17. května.