Jezdci Sauberu hodnotí sezónu: Pořád můžeme mířit na stupně vítězů

Sauber prožívá velmi dobrou sezónu a je nejlepší ze středu pole. Kobajaši a Pérez vědí, že můžou mít vysoké ambice, ale také uznávají, že některé příležitosti promarnili.
Jezdci Sauberu hodnotí sezónu: Pořád můžeme mířit na stupně vítězů

Jak byste zhodnotili dosavadní průběh sezóny?
Kamuj Kobajaši: "Celkově jsme odvedli dobrou práci a dokázali velké věci. Tým postavil velmi dobré auto, které podává skvělé výkony. Od začátku sezóny jsme byli konkurenceschopní na většině tratí, a to znamená, že si ve zbytku sezóny můžeme věřit. Mínus zatím je, že jsme určitě nevyužili všechny příležitosti, abychom získali více skvělých výsledků. Až moc často nám víkend nevyšel perfektně. Pokud se dokážeme zlepšit, budeme toho moci dokázat hodně."

Sergio Pérez: "V první polovině sezóny jsem měl několik skvělých momentů. Byla tu dvě pódia v Malajsii a Montrealu, která mi samozřejmě udělala velkou radost. Nicméně to také bylo období výkyvů, protože jsme maximálně nevyužili každou situaci."

V čem jste se v roce 2012 zlepšili vy osobně ve srovnání s loňským rokem?
Pérez: "Ve srovnání se svojí první sezónou mám mnohem víc zkušeností, díky čemuž si v mnoha ohledech mnohem víc věřím. Myslím, že jsem mnohem lepší, než když jsem vstoupil do formule 1. Hlavně při rozhodování s týmem."

Kobajaši: "Nemyslím, že bych se osobně hodně změnil, ale cítím, že je letos spolupráce s inženýry užší a na vyšší úrovni."

Jaké jsou vaše cíle pro druhou polovinu sezóny?
Kobajaši: "Na jedné straně chci získat své první pódium ve formuli 1, protože tohle auto na to určitě má, zatímco na druhé straně se musíme soustředit na naši pozici v poháru konstruktérů a pravidelně bodovat."

Pérez: "Musíme být efektivnější a já k tomu chci přispět. Není to tak, že by naše výkonnost nebyla konzistentní, ale ne vždy jsme udělali vše správně a také jsme občas měli smůlu. Musíme dát vše dohromady a maximálně využít to, co máme. Auto je rychlé a pro mě by bylo splněným snem první vítězství."

Proč je podle vás letos tolik různých vítězů?
Pérez: "Myslím, že letos máme ve formuli 1 skvělou sezónu. Týmy jsou si velmi blízko, a to umožňuje více týmům a jezdcům bojovat o pódia nebo dokonce o vítězství."

Kobajaši: "Myslím, že hlavním důvodem jsou změny v technických pravidlech, zákaz foukání výfukových plynů mimo akceleraci a ohebných předních křídel. To týmy hodně vyrovnalo. Letos je občas téměř deset vozů jen ve dvou desetinách sekundy. Sebemenší chyba znamená velký rozdíl ve startovní pozici. Důsledkem toho je mnoho různých vítězů, což je dobré pro formuli 1, fanoušky a nás jezdce."

Jaké jsou vaše plány na letní přestávku?
Kobajaši: "Zatím jsem se nerozhodl, protože mě nejdřív čekají jisté pracovní povinnosti v Japonsku. Poté si najdu nějaké teplé místo s pláží."

Pérez: "První dva srpnové týdny pojedu s rodinou na jedno klidné místo ve Spojených státech. Ty další dva týdny využiju pro přípravy na druhou polovinu sezóny, protože se chci vrátit silný."

Další článek: Mercedes odhaduje, že šestiválce budou dodávat jen tři výrobci

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00