Jezdci Renaultu si pochvalují postup do Q3

Renaultu se letos poprvé podařilo s oběma svými vozy dostat v kvalifikaci do třetí části. Do Velké ceny Štýrska formule 1 Esteban Ocon odstartuje z páté a Daniel Ricciardo z osmé pozice.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Jezdci Renaultu si pochvalují postup do Q3 | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Ocon se letos po roční přestávce vrátil do formule 1. Minulý víkend se na Red Bull Ringu v rámci Velké ceny Rakouska kvalifikoval na čtrnácté místo. V dnešní kvalifikaci na VC Štýrska na stejné trati, ale za silného deště, skončil pátý.

„Rozhodně je to skvělý pocit být v Q3 a ještě lepší je být mezi nejlepšími pěti. Vůz byl skvělý a ve velmi zrádných podmínkách jsem se okamžitě cítil jistě,“ řekl Ocon.

„Když prší, cítím se dobře, takže jsem velmi rád, že jsem dostal auto na tuto pozici. Všechno šlo dobře, vždy je ale pár drobností, které můžeme zlepšit. Na suchu máme pro závod dobré auto, pro zítřek se tedy cítím dobře.“

Ricciardo poděkoval mechanikům

Do závěrečné části kvalifikace se dostal také druhý pilot týmu Daniel Ricciardo. Australan měl v pátečním druhém tréninku nehodu, mechanici však stihli opravit poškozený monopost.

„Rád bych poděkoval svým mechanikům, že přes noc opravili můj vůz a připravili ho pro kvalifikaci. Jsem rád, že jsme dokázali odjet kvalifikaci. V poslední části jsem trochu ztrácel, pro tým je ale skvělé, že máme oba vozy v nejlepší desítce.“

Ricciardo přitom vydělá na penalizaci Landa Norrise a odstartuje z osmé pozice. Minulý týden startoval desátý. „Zítra to bude zábava. Zdá se, že oproti dnešku bude opačné počasí, takže uvidíme, co se stane.“

Další článek: Williams po více než roce postoupil do Q2, Russell věří v body

21:30 | Fast Friday je v Indianapolis skutečně fast.. Marco Andretti zajel nejrychlejší kolo od roku 1996: 233,491 mph (375,767 km/h). Alonso zatím na konci pořadí.
17:32 | Carlos Sainz uvedl, že i po změně šasi a chladícího systému se jeho vůz přehřívá.
17:16 | U Racing Pointu si myslí, že se Sergio Pérez nakazil koronavirem od svého soukromého kuchaře, kterého si najal, aby nemusel chodit do restaurací, kde by se mohl nakazit.
14:42 | Fernando Alonso dokáže zajet do boxů i pozadu.... odkaz

GP Španělska 2020

Pátek 14. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:16.785)
2. trénink Hamilton (1:16.883)
Sobota 15. srpna 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 16. srpna 2020
Závod 15.10