Jezdci Red Bullu zkouší rozdílná nastavení přítlaku

Ze čtvrté a páté pozice odstartují do Velké ceny Francie vozů Formule 1 piloti Red Bullu Max Verstappen a Daniel Ricciardo.
Jezdci Red Bullu zkouší rozdílná nastavení přítlaku

Piloti Red Bullu přitom, stejně jako jezdci Mercedesu, budou do závodu startovat na super měkké směsi pneumatik, zatímco Sebastian Vettel, který bude s Verstappenem ve druhé řadě na roštu, má pro start závodu ultra měkkou sadu.

„Nemyslím si, že jsme v dnešní kvalifikaci naplno využili potenciál vozu. Trochu jsem se potýkal s přilnavostí přední části vozu, což nebylo jednoduché, ale i přesto jsme se kvalifikovali na čtvrté místo,“ řekl Verstappen.

„Bylo by pěkné, kdyby pršelo celý den, ale bohužel do kvalifikace trať uschla. Můžeme vidět, že na rovinkách rychlostně stále ztrácíme na mercedesy, ale také jsme neměli nejlépe nastavené vyvážení vozu, také v táhlých zatáčkách jsme ztráceli čas. Moje závodní rychlost vypadá dobře, ale to vypadá i u mnoha ostatních a v novém závodě se může stát cokoliv.

Startuji na super měkké sadě, takže Sebastian by měl mít větší přilnavost, kvůli tomu to bude trochu obtížnější, ale naše pneumatiky snad vydrží déle. Po celý víkend nemáme žádnou zpětnou vazbu tím, že je trať nová. Před zítřkem je zde stále spousta otazníků, takže musíme počkat a uvidíme, co se stane,“ uzavírá Verstappen.

Ricciardo ve třetí řadě

Red Bull se podle Ricciardových slov rozhodl u obou svých vozů vyzkoušet rozdílné nastavení přítlaku, když Verstappen měl vůz nastaven na nižší přítlak. Ricciardo chtěl vyzkoušet nastavení s nižším přítlakem v dnešním dopoledním tréninku, ovšem déšť mu v tom zabránil.

„Včera jsme rozdělili vozy z pohledu úrovně přítlaku, když Max měl nižší přítlak než já. Včera to bylo celkem vyrovnané, ale vypadalo to, že stálo za to vyzkoušet nižší přítlak. Dnes ráno jsme to proto nastavili, ale kvůli počasí jsme to nemohli vyzkoušet,“ řekl Ricciardo, který bude stát na páté pozici před šestým Kimim Räikkönenem z Ferrari.

„Rozhodli jsme se nejet v kvalifikaci s něčím, co jsme nevyzkoušeli. V jiných částech víkendu můžete na voze dělat různé věci, v kvalifikaci ale máte svázané ruce, takže to bylo frustrující. Pro zítřejší závod si věřím, ale myslím, že v porovnání s kluky vpředu budeme na rovinkách trochu pomalejší, pokud ale zaprší, pak bychom mohli mít štěstí. Myslím, že mokro by to udělalo zajímavé. Na suchu nejsme čistě z pohledu rychlosti dostatečně rychlí na to, abychom bojovali s Mercedesem, na mokru by to ale mohlo být zajímavé pro diváky.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Leclerc ve Francii postoupil poprvé do třetí části kvalifikace