Jezdci Red Bullu: V Bahrajnu budou klíčové pneumatiky a brzdy

Mark Webber by se po třech čtvrtých místech rád podíval na stupně vítězů. Oba jezdci Red Bullu se shodují, že v Bahrajnu bude klíčové rychle porozumět chování pneumatik a správně nastavit brzdy.
Jezdci Red Bullu: V Bahrajnu budou klíčové pneumatiky a brzdy

V neděli by se po dvou letech měla konat Velká cena Bahrajnu. Týmy F1 tak na okruhu Šakir nikdy nezávodily s pneumatikami Pirelli ani s DRS.

Podle pilota Red Bullu Marka Webbera tyto okolnosti slibují zajímavý závod. "Bude důležité rychle porozumět pneumatikám, potřebujete dobrou maximální rychlost a brzdy," upozorňuje Australan.

V Brahrajnu se očekává větší horko, než jaké piloti zažili v Austrálii nebo Číně. Teploty by se měly blížit tropickým vedrům v Malajsii. Webber má ovšem jasný cíl. "Bylo by pěkné dostat se před návratem do Evropy na pódium," přeje si aktuálně čtvrtý jezdec celkové klasifikace, který letos v úvodních třech závodech obsadil vždy čtvrtou příčku v cíli.

Dvojnásobný mistr světa z uplynulých dvou sezon Sebastian Vettel připomněl, že bahrajnský okruh je díky množství různorodých zatáček pro jezdce mimořádně náročný. "Trať navíc stojí uprostřed pouště, musíte dávat pozor na písek, který se díky větru může v každém kole objevit na jiném místě. Nikdy si nemůžete být jisti, kde bude kluzko," uvedl.

Na každé trati v průběhu závodního víkendu roste přilnavost, v Bahrajnu je podle Němce tento jev ještě patrnější. "V pátek, kdy ještě není trať pogumovaná, často potřebujete odlišné nastavení než v neděli. Navíc je okruh díky svému charakteru velmi náročný na brzdy," dodal.

Diskuze (10) Další článek: Ferrari závodí v továrně, na trati se soustředí na omezování škod
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00