Jezdci Red Bullu si vzájemné souboje náramně užívali

Rakouská stáj se během dnešní Velké ceny Bahrajnu až na jednu výjimku rozhodla nikterak nezasahovat do interní bitvy obou svých pilotů, z čehož vzniklo hned několik zajímavých okamžiků, které bavily všechny na okruhu i u televizních obrazovek.
Jezdci Red Bullu si vzájemné souboje náramně užívali

Daniel Ricciardo konečně prolomil smůlu z úvodních dvou závodů této sezony a v Bahrajnu si na své konto připsal letošní první body za čtvrté místo v cíli. Z jeho pohledu bylo tedy dnešní klání vcelku vydařené.

 „Byl to úžasný závod; bylo to vzrušující. Myslím si, že první stint se nesl tak trochu v duchu ‚držte se těch vepředu‘, ale od druhého stintu dále začal závod získávat na obrátkách a jak vepředu, tak i vzadu se začalo bojovat – bylo dobré být součástí těchto bitev,“ nechal se slyšet Australan.

„Dnes jsme se dostali blízko pódiu, myslím, že to bylo tak kolem půl vteřiny, takže jsem dělal, co jsem mohl. Jak závod pokračoval, ve voze jsem se cítil čím dál lépe. Byl jsem spokojený s tím, jak jsem se posunul skrze startovní pole vpřed, takže dobrý den,“ zhodnotil Ricciado.

Ten během bahrajnského klání svedl hned několik napínavých bitev se Sebastianem Vettelem, přičemž nakonec se mu povedlo na zkušenějšího týmového kolegu a čtyřnásobného mistra světa v jedné osobě vyzrát.

„Byla to zábava závodit se Sebastianem, bylo to tvrdé, ale férové. Oba jsme nechali tomu druhému místo. To je to, co jeden od druhého chceme a o čem jsme předtím diskutovali. Jsme závodníci, a tohle si užíváme.“

Sebastian Vettel má za sebou poněkud rozporuplný závod. Oproti své výchozí pozici si v cíli Velké ceny Bahrajnu výrazně polepšil, neboť ve výsledkové listině svítilo jeho jméno na konečné šesté pozici, k ideálnímu dni ‚v kanceláři‘ však tentokrát bylo celkem daleko.  

„Myslím, že to dnes byl celkem rušný závod, zejména na konci po tom safety caru, ale je škoda, že jsme nemohli skončit o něco výš. Daniel dokázal, že se toho z vozu dnes dalo vytěžit trochu víc. Já jsem tu trošku navíc vytěžit nemohl, takže se svým dnem nejsem příliš spokojen,“ řek zklamaně Němec.

„Z nějakého důvodu to vypadalo, že jsme na rovinkách opravdu pomalí, a nejen vůči Mercedesu. Meďoury mají silnější balík, takže je před námi hodně práce.“

„S Danielem to dnes bylo přímočaré, spolupracovali jsme jako tým a jeli jsme dobře, ale samozřejmě bych rád dokončil výše,“ dodal Vettel.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: Hamilton je v sedmém nebi, takhle si naposledy zazávodil na motokárách

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00