Jezdci Red Bullu jdou do závodu s odlišnou strategií

Daniel Ricciardo a Max Verstappen se rozhodli pro start Velké ceny USA nasadit odlišné směsi pneumatik. Kvalifikace vyzněla o dvě desetiny lépe pro Australana.
Jezdci Red Bullu jdou do závodu s odlišnou strategií

Vítěz Velké ceny Malajsie zajel svůj nejrychlejší čas ve druhé části na superměkké směsi pneumatik. A to jako jediný z jezdců startujících v předních řadách. Australan bude stát na roštu za oběma piloty Mercedesu na třetí pozici.

Lewis Hamilton, Nico Rosberg i Ricciardův týmový kolega z Red Bullu Max Verstappen naopak zajeli nejlepší čas v Q2 a tedy odstartují na měkké směsi.

Ricciarda tato skutečnost však neznepokojuje. „Nedělám si starosti. Čekali jsme, že to tak bude. Max chtěl zkusit měkkou směs a mně vyhovovala superměkká. Na této směsi se mi včera jelo lépe při dlouhých jízdách,“ řekl Ricciardo.

„Doufejme, že díky tomu budu mít zítra lepší odjezd z roštu, uvidíme. Myslím, že to byl velmi dobrý den. Nejsme úplně blízko Mercedesům, čekali jsme ale, že bude velmi těžké je porazit. Máme ale dobrý náskok na Ferrari. Myslím, že vůz fungoval vážně dobře, takže myslím, že máme dobrou šanci.“

Verstappen ztratil v poslední zatáčce

238 tisícin za Ricciardem skončil v kvalifikaci Verstappen, který se na roštu postaví vedle svého týmového kolegy do druhé řady.

„Moje poslední kolo nebylo skvělé. V poslední zatáčce jsem měl hodně přetáčivosti,“ řekl Verstappen.

„Myslím, že od posledního tréninku máme dobré vyvážení (vozu)., jinak bychom nebyli v tréninku první. V Q3 to zkrátka nevyšlo, to se občas stává.“

Verstappena překvapil rovněž náskok Mercedesu v kvalifikaci na okruhu v Austinu. „V kvalifikaci to docela rozjeli. Nečekal jsem to. Myslel jsem si, že jsme jim blíž. Očekávám, že i v závodní rychlosti na tom budou dost podobně.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bottas by měl zůstat u Williamsu, potvrzení ale zatím nepřišlo

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen