Jezdci nechtějí na svém jednání probírat Hamiltonovy incidenty

Piloti formule 1 v Japonsku popřeli, že by měli v úmyslu jednat v rámci své asociace o jezdění a nehodách Lewise Hamiltona.
Jezdci nechtějí na svém jednání probírat Hamiltonovy incidenty

V uplynulých dnech se objevily spekulace, že GPDA (Asociace jezdců Grand Prix) chce v Suzuce projednat Hamiltonovo chování na trati, ale byly nepravdivé.

"To se dít nebude. Myslím, že si to někdo vymyslel," reagoval předseda GPDA Rubens Barrichello. "Na brífincích hovoříme o všem a pak se na GPDA sejdeme a jednáme dál."

"Ale třeba hodně se mluvilo o tom, co udělal Michael Schumacher Lewisovi v Monze, a že to bylo nefér. Když jsme se pak sešli na jednání, nikdo nic neřekl. Jsou to jen řeči. Nemyslím, že tu bude něco v souvislosti s tím, co se dělo v Singapuru."

Důvod pro diskuzi na téma Hamilton nevidí ani Felipe Massa, jenž byl na svého soupeře z McLarenu hodně naštvaný za kolizi v Singapuru. "Nemám co k tomu říct, protože platí za vše, co dělá. FIA dělá to, co je v pravidlech. Když způsobíte nehodu, nebo nejezdíte, jak byste měli, dostanete průjezd boxy. A on ho dostal. Abych byl upřímný, je čas, aby se z toho poučil."

Massa považuje incident ze Singapuru za uzavřený a nemá v plánu sám iniciovat diskuzi s Hamiltonem. Vysvětlil ale, proč do jezdce McLarenu strčil před televizními kamerami. "Snažil jsem se s ním promluvit, ale on se mnou mluvit nechtěl. Proto jsem byl zklamaný, já bych se na jeho místě omluvil. Byl jsem zklamaný a chtěl jsem s ním mluvit bez médií. Pak když jsem ho tam viděl, udělal jsem, co jsem udělal, protože jsem očekával jinou reakci."

Na otázku o instrukci zničit Hamiltonovi závod, kterou slyšel od svého závodního inženýra Smedleyho, pak Massa odpověděl: "Pokud byste si pustili rádiovou komunikaci všech, slyšeli byste zvláštní věci. Rob mi to říkal proto, aby mě povzbudil, ne proto, abych někomu zničil závod. Stejně bych to neudělal, ani kdybych byl o to požádán."

Další článek: Button: Je dobojováno