Jezdci musí jít v silničním provozu příkladem, FIA upraví Sportovní kodex

FIA podniká kroky s cílem mít možnost potrestat jezdce, kteří se dopustí přestupků v silničním provozu. Nyní zkoumá, jak by bylo vhodné upravit Mezinárodní sportovní kodex.

Jean Todt na začátku června prozradil, že se zabývá myšlenkou trestat jezdce, kteří se proviní v silničním provozu. Šéfové týmů vyjádřili s touto iniciativou souhlas a FIA po zasedání Světové rady motorsportu oznámila, že v tomto ohledu podniká další kroky.

"FIA má v rámci motorsportu a mobility silný zájem na propagaci bezpečnosti silničního provozu," uvedla federace. "Účastníci soutěží FIA musí vystupovat jako ambasadoři tohoto sportu, uvědomovat si, že jejich chování na silnici musí být příkladné, a respektovat pravidla silničního provozu."

"Světová rada souhlasila s přezkoumáním Mezinárodního sportovního kodexu s cílem zajistit, že obecné cíle federace, a zvlášť její závazky vůči bezpečnosti silničního provozu, budou naplněny."

V praxi by to mělo znamenat, že pokud se jezdec dopustí přestupku v silničním provozu, bude určitým způsobem potrestán i v rámci šampionátu, v kterém soutěží. Platit by rovněž mělo, že pokud jezdec přijde o řidičský průkaz, ztratí také závodní licenci.

Další článek: Inflace předjíždění

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10