Jezdci Mercedesu stále nedokáží určit nejlepší strategii pro kvalifikaci v Monze

I bez tzv. párty módu, neboli kvalifikačního režimu motoru, Mercedes v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie formule 1 deklasoval konkurenci. Lewis Hamilton však tentokrát získal pole position pouze o 69 tisícin rychlejším časem, než zajel jeho týmový kolega Valtteri Bottas.
Jezdci Mercedesu stále nedokáží určit nejlepší strategii pro kvalifikaci v Monze

Hamilton jel své kvalifikační pokusy až za Bottasem a mohl tak využít větrného pytle za jeho vozem. Podle Brita, který získal v Monze 94. pole position v kariéře, ale nebylo pořadí na trati důležité.

„Valtteri si vybral, že tento víkend pojede první. Bylo to velmi vyrovnané mezi tím, když máte čistý vzduch a když jedete v závěsu,“ řekl Hamilton.

„Nedokážu vám říct, co je nejlepší. Někteří říkají, že nejlepší je se za někým vyvézt, ale ztratíte v prostředním a posledním sektoru.“

Bottase mrzí malá ztráta

Finského pilota dělilo od třetí letošní pole position 69 tisícin sekundy.

„Byla to dost malá ztráta. Čekal jsem, že to bude těsné a tento víkend jsem se cítil být rychlý, takže jsem samozřejmě trochu zklamaný, že jsem druhý a ne první,“ řekl Bottas.

„Nakonec došlo na volbu, zda pojedu jako první nebo druhý. Vybral jsem si jet první, protože podle našich analýz by v tom neměl být takový rozdíl nebo možná mohlo být trochu lepší jet první. Můžete se tak soustředit na čisté kolo a neřešíte provoz v zahřívacím kole.“

Nejlepší čas přitom Bottas zajel ve druhé části kvalifikace. A to, když jel naopak druhý v závěsu.

„Jen jednou jsem v kvalifikaci zažil jet v závěsu, na konci Q2. Upřímně, nebylo to úplně špatné a zajel jsem tam nejrychlejší čas. Jinak jsem jen vpředu rozrážel vzduch, byl jsem rychlý v zatáčkách. Bez pohledu na data je obtížné říct, co z toho bylo lepší,“ uzavřel Bottas.

Další článek: Tlačenice, mazání časů a žádná párty. Pole position získal v Monze Hamilton

9:28 | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...
20. července | V Silverstonu pokračují letošní testy 18palcových pneumatik. Nastoupí Red Bull (jen dnes) s Albonem. Dále Aston Martin a Haas (dnes a zítra a nasadí závodní jezdce).
19. července | Testovací jezdec Ferrari Callum Ilott se zúčastní Le Mans. Pojede za tým Iron Lynx s vozem Ferrari.
18. července | Verstappen byl propuštěn z nemocnice.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00