Jezdci Mercedesu stále nedokáží určit nejlepší strategii pro kvalifikaci v Monze

Jezdci Mercedesu stále nedokáží určit nejlepší strategii pro kvalifikaci v Monze

I bez tzv. párty módu, neboli kvalifikačního režimu motoru, Mercedes v kvalifikaci na Velkou cenu Itálie formule 1 deklasoval konkurenci. Lewis Hamilton však tentokrát získal pole position pouze o 69 tisícin rychlejším časem, než zajel jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

Hamilton jel své kvalifikační pokusy až za Bottasem a mohl tak využít větrného pytle za jeho vozem. Podle Brita, který získal v Monze 94. pole position v kariéře, ale nebylo pořadí na trati důležité.

„Valtteri si vybral, že tento víkend pojede první. Bylo to velmi vyrovnané mezi tím, když máte čistý vzduch a když jedete v závěsu,“ řekl Hamilton.

„Nedokážu vám říct, co je nejlepší. Někteří říkají, že nejlepší je se za někým vyvézt, ale ztratíte v prostředním a posledním sektoru.“

Bottase mrzí malá ztráta

Finského pilota dělilo od třetí letošní pole position 69 tisícin sekundy.

„Byla to dost malá ztráta. Čekal jsem, že to bude těsné a tento víkend jsem se cítil být rychlý, takže jsem samozřejmě trochu zklamaný, že jsem druhý a ne první,“ řekl Bottas.

„Nakonec došlo na volbu, zda pojedu jako první nebo druhý. Vybral jsem si jet první, protože podle našich analýz by v tom neměl být takový rozdíl nebo možná mohlo být trochu lepší jet první. Můžete se tak soustředit na čisté kolo a neřešíte provoz v zahřívacím kole.“

Nejlepší čas přitom Bottas zajel ve druhé části kvalifikace. A to, když jel naopak druhý v závěsu.

„Jen jednou jsem v kvalifikaci zažil jet v závěsu, na konci Q2. Upřímně, nebylo to úplně špatné a zajel jsem tam nejrychlejší čas. Jinak jsem jen vpředu rozrážel vzduch, byl jsem rychlý v zatáčkách. Bez pohledu na data je obtížné říct, co z toho bylo lepší,“ uzavřel Bottas.

Doporučujeme

Články odjinud