Jezdci Mercedesu spolu mohou i nadále bojovat

Tým Mercedes nebude ani po incidentu z Velké ceny Španělska jakýmkoliv způsobem bránit svým jezdcům v závodění mezi sebou.
Jezdci Mercedesu spolu mohou i nadále bojovat

Lewis Hamilton a Nico Rosberg se v prvním kole Velké ceny Španělska dostali do kontaktu, který pro oba znamenal konec v závodě.

Hamilton v nájezdu do první zatáčky ztratil vedení. Ze třetí zatáčky měl Brit ale lepší výjezd a pokusil se svému týmovému kolegovi vrátit předjetí. Rosberg však v tu chvíli ztratil výkon, jelikož měl svůj motor ve špatném módu. Hamilton se dostal na trávu, kde se roztočil a narazil do Rosbergova vozu.

Hamilton: Rosberg jel se špatným módem motoru, proto byl pomalý

Hamilton: Rosberg jel se špatným módem motoru, proto byl pomalý

Naposledy mezi oběma jezdci došlo ke kolizi ve Velké ceně Belgie v roce 2014, po které však vedení Mercedesu povolilo oběma jezdcům spolu i nadále bojovat. A zdá se, že kolize ve Španělsku na tom nic nezmění.

„Ze Spa 2014 jsme se už posunuli dál, v té době byla v týmu úplně jiná situace,“ řekl šéf týmu Toto Wolff.

„Tím, že jsme pokračovali v tomto našem přístupu a nechali je závodit, bylo jasné, že k něčemu takovému může dojít. A necháme je závodit i nadále. Dnes šlo jen o kombinaci nešťastných náhod, které měly za následek ztráty pro celý tým.“

Vyřazení obou pilotů ze závodu je přitom podle Wolffa dostatečný trest. Další sankce v rámci týmu neplánuje.

Lauda viní z kolize Hamiltona, Wolff se hodnocení zdržuje

Lauda viní z kolize Hamiltona, Wolff se hodnocení zdržuje

„Pro ně je bolestivé vidět, že jsme přišli o možný skvělý výsledek,“ pokračuje Wolff. „Jsou to oni, kdo sedí ve vozech a jsou zodpovědní za to, že jej přivezou do cíle, což dnes nedokázali.“

Wolff věří, že kolize nebude mít dopad na budoucí vztah jezdců. Připouští nicméně, že atmosféra byla napjatá.

„Nemůžete očekávat, že to vezmou na lehkou váhu,“ řekl. „Každý z nich bude mít svůj názor. Takhle závodníci reagují a nemůžeme očekávat, že na to budou reagovat jinak. Jsem si ale na 100 procent jistý, že to neovlivní negativním způsobem jejich vztah do budoucna.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie z GP Španělska 2016: nejen vítězství Verstappena

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10