Jezdci Mercedesu si stěžují na vítr

Valtteri Bottas si myslí, že měnící se směr a síla větru v kvalifikaci na Velkou cenu Francie vozů formule 1 jej připravila o možnost porazit v boji o pole position jeho týmového kolegu z Mercedesu Lewise Hamiltona.
Jezdci Mercedesu si stěžují na vítr

„Z mého pohledu bylo první kolo v Q3 dobré, v průběhu kvalifikace se ale změnil směr větru a v 8. a 9. zatáčce (šikana na rovince Mistral, pozn. redakce) jsem se celý víkend trochu trápil, v nějakou chvíli jsem tam ale našel dobrou stopu,“ řekl Bottas, který v kvalifikaci obsadil druhé místo.

„S tím směrem větru to ale pak už nefungovalo, byly to drobné detaily, nic velkého.“

Ve druhém pokusu v Q3 Bottas již nedokázal svůj čas zlepšit. Fin to přisuzuje také smůle, když nemohl využít větrného pytle za jiným vozem.

„Při druhém pokusu jsem měl trochu smůlu, když jsem před sebou neměl žádná auta. Nemohl jsem se vůbec vyvézt a na rovinkách jsem ztrácel. V posledních zatáčkách jsem se snažil stáhnout co nejvíce ztráty a ztratil jsem kontrolu, takže je to smůla. Doufal jsem, že budu na pole position, ale druhé místo je tu dobré, do první zatáčky je to tady daleko.“

Hamilton vyrovnal Bottase

Hamilton ve Francii získal svou třetí pole position v letošní sezóně formule 1, čímž se dotáhl na Bottase.

„V Q1 a Q2 měl Valtteri navrch a já stále ladil auto. Jakmile jsme se dostali do Q3, věděl jsem, že tam musím najít čas, takže jsem do toho jen musel jít a udělat to,“ řekl Hamilton.

„Moje první kolo bylo fantastické. Byl jsem s ním skutečně spokojen, stále to ale bylo relativně těsné a musel jsem najít další místa, kde bych se mohl zlepšit,“ popsal.

„Vyjel jsem proto k druhému pokusu a měl jsem nakročeno k jednomu z nejlepších kol, jaká jsem zajel za dlouhou dobu... Do předposlední zatáčky jsem měl náskok tak 4,5 desetiny, byl tam ale nárazový vítr a já ztratil kontrolu nad zadní části auta.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Verstappen si kvalifikaci pochvaluje, Gasly je zklamaný

Témata článku: , , ,