Jezdci Mercedesu jsou skeptičtí, že by mohli v Singapuru získat první letošní vítězství

Konec sezóny se blíží. Lewis Hamilton se už letos ani matematicky nemůže stát mistrem světa. Mercedes ale zatím letos nedokázal vyhrát ani závod.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Jezdci Mercedesu jsou skeptičtí, že by mohli v Singapuru získat první letošní vítězství | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Mercedes je stále ve hře o druhé místo v Poháru konstruktérů, i když Ferrari v Monze navýšilo svůj náskok o pět bodů. Je tedy trochu paradoxní, že tým, který může být letos druhý, nevyhrál žádný závod.

„Musíme být realisté. Red Bull je téměř neporazitelný,“ řekl Hamilton, kterého cituje web RacingNews365.com.

„Bude to chtít opravdu hodně práce, abychom to auto porazili. Výkonnostně jsou jednoznačně před všemi. Ještě jsme je nedohnali a nepřicházejí žádné upgrady, abychom je překonali, takže bude potřeba, aby nám přálo štěstí.“

„Není to nemožné, protože jsme je potenciálně mohli porazit v Zandvoortu, možná jsme je mohli porazit v Budapešti.“

„Myslím, že na papíře by měl Singapur našemu vozu vyhovovat, ale když se ohlédneme zpět na městské okruhy v Monaku a Ázerbájdžánu, našemu vozu se na nerovnostech příliš nedaří,“ řekl George Russell.

„Nejsme si příliš jisti, jak to dopadne. Musíme ale pokračovat v tlaku, pokračovat ve zlepšování auta a jsem rád, že teď máme jasný směr, kterým se musíme vydat.“

Další článek: Udělali jsme krok vpřed, říká Binotto. Hájí Leclercovu zastávku pod VSC

Témata článku: , , ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00