Jezdci Mercedesu bijí na poplach, auto na víc nemá

Mercedes do závodního víkendu v Baku nevstoupil ve stylu, na jaký jsou u něj fanoušci zvyklí. Vozy jsou v porovnání se špicí pomalé a odpoledne se oba piloti umístili až v druhé desítce.
Foto: Getty Images / Francois Nel
Jezdci Mercedesu bijí na poplach, auto na víc nemá | Foto: Getty Images / Francois Nel

Lewis Hamilton (7./11.)

Úřadující mistr světa se ve voze cítil v obou trénincích dobře. Dokázal jet na hraně. O to podivuhodnější jsou špatné časy obou černých šípů. Mercedesy podle všeho na víc v ázerbájdžánských ulicích zatím nemají.

„Vlastně mám za sebou opravdu povedený den. Jelo se čistě, zajel jsem všechna kola, která jsme měli v plánu absolvovat. Až na jedno zablokování kol jsem se vyhnul chybám. Přišlo mi, že se mi jelo dobře, v prvním tréninku to bylo ještě lepší. Zdá se, že je tohle zkrátka naše aktuální maximum.

Všichni si drbeme hlavy a uděláme vše pro to, abychom se před kvalifikací zlepšili. Závodní simulace byly o něco lepší. Odpoledne to pak bylo pomalejší, jel jsem na limitu, ale auto na víc nemělo. Jsou tu místa, kde bychom mohli být rychlejší, ale k tomu by byla potřeba lepší přilnavost. Něco s tím uděláme,“ slibuje Hamilton.

Valtteri Bottas (10./16.)

Finský závodník je pátečními tréninky krajně znepokojen. Zdá se, že Mercedes má závažný problém.

„O chlup lepší to bylo při závodních simulacích, ale i tak jednoznačně ztrácíme. Něco je hodně špatně a musíme přijít na to, v čem to vězí.

Máme před sebou dlouhou noc. Bylo to těžší, než jsme čekali. Ani Monako nebylo jednoduché, ale aspoň jsme tam nebyli úplně tragičtí v kvalifikaci. Tady opravdu hodně ztrácíme.

Byl to náročný den. Teď je na nás, abychom zjistili příčiny. Hlavní je, že nemáme optimální přilnavost, což může být zapříčiněno hned několika způsoby. Zatím ale odpověď neznám,“ řekl Bottas.

Další článek: Pérez si konečně začal plně rozumět s vozem

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00