Jezdci McLarenu se neshodnou, jestli se vůz zlepšil

Podle Hamiltona tým nepokročil, podle Kovalainena ano.
McLaren nemá ve Španělsku na voze tolik nových dílů jako některé konkurenční týmy. MP4-24 má nové přední přítlačné křídlo, rotující zadní kryty kol a novou podlahu, která je letos poprvé vybavena dvojitým difuzorem. Jezdci se ale nedokáží shodnout, jestli vůz zrychlil. Podle Lewise Hamiltona nikoliv.

"Stále hodně ztrácíme a necítil jsem žádné zlepšení. Myslím, že zítra bude těžké se dostat do třetí části kvalifikace. Snažíme se, ale bohužel, úpravy, které jsme vyzkoušeli, u mě nefungují. Vůz se nechová, jako kdyby byl vylepšený. Hodně času ztrácíme v třetí a deváté zatáčce, protože nedokážeme v rychlých zatáčkách udržet rychlost tak jako ostatní týmy. Ale budeme bojovat," uvedl Hamilton.

Heikkiho Kovalainena zdržely v prvním tréninku problémy s převodovkou, které způsobila hydraulika. Mechanici však rychle závadu odstranili, takže Fin neztratil mnoho času.

Kovalainen navíc hodnotil úpravy vozu pozitivně: "Jsem opravdu spokojený s pokrokem, kterého jsme dosáhli. Zdá se, že nové díly na voze skutečně fungují. Myslím, že jsme od Bahrajnu náš technický komplet vylepšili, ale musíme si počkat na zítřek, abychom mohli porovnat naší rychlost se soupeři."

Podle šéfa týmu Martina Whitmarshe není McLaren tak rychlý, jak by chtěl, ale do třetí části kvalifikace by se zítra probojovat měl.
Další článek: Räikkönen: Ztrátu na nejlepší vozy jsme smazali

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00