Jezdci McLarenu se fanouškům omluvili, že nebyli dost rychlí

Lewis Hamilton sice před svou první zastávkou krátce vedl, jinak se ale pohyboval až ve druhé polovině první desítky a skončil osmý. Na poslední chvíli se bodu dočkal i desátý Jenson Button.
Jezdci McLarenu se fanouškům omluvili, že nebyli dost rychlí

Velká cena Velké Británie v Silverstone je domácím závodem pro tým McLaren i oba jeho jezdce. Ani jednomu z nich ale nevyšla. Lewis Hamilton dojel osmý, Jenson Button desátý.

Hamilton si přál lepší výsledek i kvůli fanouškům. "Udělali jsme, co jsme mohli, ale prostě jsme dnes odpoledne nebyli dost rychlí. Moje pneumatiky byly na konci prvního stintu pořád dobré a dokázal jsem se držet Fernanda. Je těžké pochopit, jak jsme mohli v jednu chvíli vést závod a pak klesnout na osmé místo, zvlášť když naše auto nevypadalo špatně," divil se mistr světa z roku 2008. "Dal jsem do závodu srdce a bojoval až do konce. Pořád jsme ve hře o šampionát a pokud trochu zlepšíme naše časy, můžeme tam zůstat."

Po průjezdu cílem vykroužil Hamilton pro fanoušky donut, přestože oficiálně jsou podobné kousky zakázány. "Chtěl jsem poděkovat všem, kteří přišli, aby se na nás dnes dívali. Rád bych byl v domácím závodě lepší, fanoušci byli po celý víkend  fantastičtí," ocenil diváky pilot McLarenu.

Button je rád, že získal alespoň bod. "Tohle není, co bychom chtěli. Jsme elitní tým a máme před sebou dost práce, abychom znovu začali jezdit vepředu. Nemyslím, že jsme udělali chybu v naší dnešní strategii. Jen momentálně nejsme dost rychlí," navázal mistr světa z roku 2009 na slova svého týmového kolegy. "Nejdůležitější je, že se moc omlouvám fanouškům, protože byli opravdu úžasní. Stejně jako oni, také my jsme dnes chtěli lepší výsledek. Omlouváme se, nebyli jsme dnes schopni bojovat na čele, ale doufejme, že se tam brzy vrátíme."

Šéf týmu Martin Whitmarsh věří, že na mokru by byli jeho jezdci dnes konkurenceschopnější. Ocenil Hamiltonův výkon v první třetině závodu a uvedl, že tým měl zřejmě Angličana nechat jet déle na měkčích pneumatikách, protože na začátku třetího stintu Hamilton nebyl spokojen s novou sadou tvrdších pneumatik. Whitmarsh Ocenil také Buttona, jehož jediný získaný bod považuje za malou odměnu za pěkný výkon.

Další článek: Alonso je spokojen i s druhým místem, dál vede šampionát