Jezdci McLarenu litují špatného načasování

Podle Buttona s Pérezem disponují Wokingštní v Belgii poměrně rychlým vozem, drobné strategické zaváhání však oba dva trochu přibrzdilo.
Jezdci McLarenu litují špatného načasování

Lepší z dvojice jezdců McLarenu byl v sobotu odpoledne Jenson Button. Britskému pilotovi se podařilo probojovat až do závěrečné desetiminutovky, v níž si dojel pro dosavadní nejlepší kvalifikační výsledek této sezony - do Velké ceny Belgie odstartuje ze slibné třetí řady. S dnešním počinem byl proto spokojen, litovat mohl pouze ne zrovna ideálního načasování svého závěrečného pokusu.

“Na suchu jsme byli s naší výkonností relativně spokojeni a hádám, že na mokru to bylo ještě o trochu lepší. Proto si myslím, že je pro nás šestá pozice OK výsledek. Každopádně, stále trochu ztrácíme ve srovnání s tím, v co jsme tady doufali. Máme dojem, že to manko (na vedoucí týmy) je výsledkem problému s aerodynamickou efektivitou (vozu). Budeme to muset před Monzou detailně zanalyzovat.“

“Ale zpátky ke Spa, v Q3 bylo naše načasování trochu mimo, což umožnilo třem nejlepším chlapcům zajet rychlejší kola, než byla ta naše. I tak ale, skutečnost, že jsme tři Britové v první šestce, je prostě skvělá. Na zítřek se těším, pokud bude mokro nebo bude počasí proměnlivé, což očekáváme, pak by to pro všechny jezdce vepředu mohlo být záludné, protože si myslím, že jsme všichni naši zásobu přechodných pneumatik už použili,“ prohlásil Button.

To Sergio Pérez už tolik spokojený nebyl a vlastně ani být nemohl, na rozdíl od svého týmového kolegy se totiž mezi nejlepší desítku nepodíval. Hlavní vinu na tomto faktu neslo podle Mexičana špatné načasování.  

“V ošemetných podmínkách, jako byly ty dnešní, musíte být ve správný čas na správném místě, a je škoda, že jsme tím neoptimalizovali náš potenciál, protože na mokré trati je náš vůz celkem silný, a proto jsme měli velmi dobrou příležitost, abychom se tady dnes odpoledne dobře kvalifikovali.“

“Takže jsem samozřejmě trochu zklamaný, protože jsme na trať vyjeli příliš brzy, a proto jsme se nevešli do ‘okna‘, což nám zabránilo zajet takové kolo, které by nás dostalo do Q3. Je to škoda, protože trať se v té době rychle zlepšovala, a proto jsme měli být schopni náš čas významně vylepšit. Takové je ale závodění - zítra je také den - a pokud zaprší, náš vůz by měl být docela slušně konkurenceschopný,“ uzavřel Pérez, jenž se na startu GP Belgie postaví na třinácté místo.    

Další článek: GP Belgie 2013 - sobota

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00