Jezdci McLarenu doufají, že zítra bude sucho

McLaren dnes ve Spa-Francorchamps zopakoval svůj výsledek z kvalifikace na minulý závod v Maďarsku. Tentokrát však sedmý skončil Kevin Magnussen a desátý Jenson Button.
Jezdci McLarenu doufají, že zítra bude sucho

„Podmínky dnes byly opravdu složité,” řekl své dojmy Magnussen. „Ve skutečnosti jsem se málem nedostal ani do Q2, jelikož jsem v první zatáčce svého prvního kola zablokoval obě přední pneumatiky a udělal na nich plošky, takže byl vůz hodně nedotáčivý a nemohl jsem moc tlačit.

Nicméně jsem se dostal přes Q2 do Q3, kde to bylo také docela dobré. Zajel jsem dobré kolo a měl jsem z toho ve voze dobrý pocit. Bylo by fajn, kdyby byl zítra suchý závod.”

Button lituje své chyby ve třetí části kvalifikace, kdy probrzdil a přišel o možnost zajetí dobrého času. I on však zítra doufá v suchý závod. „První jízda v Q3 byla dobrá. Během druhé jízdy na nové sadě přechodných pneumatik, když bylo trochu více sucho, jsem probrzdil a jakmile zablokujete kola, tak je po všem.

Vyjel jsem ven z tratě a to byl konec mého kola. Snažil jsem se pokračovat, ale ztrácel jsem 1,5 sekundy. Měla to být ta jízda, která mi zajistí čas, který jsem chtěl. Preferoval bych zítra sucho. Mokro tady vždy udělá neplechu, hlavně v Eau Rouge.”

Další článek: Alonsa čtvrté místo na roštu překvapilo

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00