Jezdci McLarenu doufají, že zítra bude sucho

McLaren dnes ve Spa-Francorchamps zopakoval svůj výsledek z kvalifikace na minulý závod v Maďarsku. Tentokrát však sedmý skončil Kevin Magnussen a desátý Jenson Button.
Jezdci McLarenu doufají, že zítra bude sucho

„Podmínky dnes byly opravdu složité,” řekl své dojmy Magnussen. „Ve skutečnosti jsem se málem nedostal ani do Q2, jelikož jsem v první zatáčce svého prvního kola zablokoval obě přední pneumatiky a udělal na nich plošky, takže byl vůz hodně nedotáčivý a nemohl jsem moc tlačit.

Nicméně jsem se dostal přes Q2 do Q3, kde to bylo také docela dobré. Zajel jsem dobré kolo a měl jsem z toho ve voze dobrý pocit. Bylo by fajn, kdyby byl zítra suchý závod.”

Button lituje své chyby ve třetí části kvalifikace, kdy probrzdil a přišel o možnost zajetí dobrého času. I on však zítra doufá v suchý závod. „První jízda v Q3 byla dobrá. Během druhé jízdy na nové sadě přechodných pneumatik, když bylo trochu více sucho, jsem probrzdil a jakmile zablokujete kola, tak je po všem.

Vyjel jsem ven z tratě a to byl konec mého kola. Snažil jsem se pokračovat, ale ztrácel jsem 1,5 sekundy. Měla to být ta jízda, která mi zajistí čas, který jsem chtěl. Preferoval bych zítra sucho. Mokro tady vždy udělá neplechu, hlavně v Eau Rouge.”

Další článek: Alonsa čtvrté místo na roštu překvapilo

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.