Jezdci McLarenu doufají, že zítra bude sucho

McLaren dnes ve Spa-Francorchamps zopakoval svůj výsledek z kvalifikace na minulý závod v Maďarsku. Tentokrát však sedmý skončil Kevin Magnussen a desátý Jenson Button.
Jezdci McLarenu doufají, že zítra bude sucho

„Podmínky dnes byly opravdu složité,” řekl své dojmy Magnussen. „Ve skutečnosti jsem se málem nedostal ani do Q2, jelikož jsem v první zatáčce svého prvního kola zablokoval obě přední pneumatiky a udělal na nich plošky, takže byl vůz hodně nedotáčivý a nemohl jsem moc tlačit.

Nicméně jsem se dostal přes Q2 do Q3, kde to bylo také docela dobré. Zajel jsem dobré kolo a měl jsem z toho ve voze dobrý pocit. Bylo by fajn, kdyby byl zítra suchý závod.”

Button lituje své chyby ve třetí části kvalifikace, kdy probrzdil a přišel o možnost zajetí dobrého času. I on však zítra doufá v suchý závod. „První jízda v Q3 byla dobrá. Během druhé jízdy na nové sadě přechodných pneumatik, když bylo trochu více sucho, jsem probrzdil a jakmile zablokujete kola, tak je po všem.

Vyjel jsem ven z tratě a to byl konec mého kola. Snažil jsem se pokračovat, ale ztrácel jsem 1,5 sekundy. Měla to být ta jízda, která mi zajistí čas, který jsem chtěl. Preferoval bych zítra sucho. Mokro tady vždy udělá neplechu, hlavně v Eau Rouge.”

Diskuze (1) Další článek: Alonsa čtvrté místo na roštu překvapilo
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00