Jezdci McLarenu doufají, že zítra bude sucho

McLaren dnes ve Spa-Francorchamps zopakoval svůj výsledek z kvalifikace na minulý závod v Maďarsku. Tentokrát však sedmý skončil Kevin Magnussen a desátý Jenson Button.
Jezdci McLarenu doufají, že zítra bude sucho

„Podmínky dnes byly opravdu složité,” řekl své dojmy Magnussen. „Ve skutečnosti jsem se málem nedostal ani do Q2, jelikož jsem v první zatáčce svého prvního kola zablokoval obě přední pneumatiky a udělal na nich plošky, takže byl vůz hodně nedotáčivý a nemohl jsem moc tlačit.

Nicméně jsem se dostal přes Q2 do Q3, kde to bylo také docela dobré. Zajel jsem dobré kolo a měl jsem z toho ve voze dobrý pocit. Bylo by fajn, kdyby byl zítra suchý závod.”

Button lituje své chyby ve třetí části kvalifikace, kdy probrzdil a přišel o možnost zajetí dobrého času. I on však zítra doufá v suchý závod. „První jízda v Q3 byla dobrá. Během druhé jízdy na nové sadě přechodných pneumatik, když bylo trochu více sucho, jsem probrzdil a jakmile zablokujete kola, tak je po všem.

Vyjel jsem ven z tratě a to byl konec mého kola. Snažil jsem se pokračovat, ale ztrácel jsem 1,5 sekundy. Měla to být ta jízda, která mi zajistí čas, který jsem chtěl. Preferoval bych zítra sucho. Mokro tady vždy udělá neplechu, hlavně v Eau Rouge.”

Další článek: Alonsa čtvrté místo na roštu překvapilo

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10