Jezdci McLarenu budou s vylepšeným motorem startovat z konce pole

McLaren potažmo Honda ve Spa nasadí vylepšenou pohonnou jednotku. Pro jezdce McLarenu to ale bude znamenat další penalizace a start z konce pole.
Jezdci McLarenu budou s vylepšeným motorem startovat z konce pole

Přestože Honda nasadí vylepšený motor, na výsledcích McLarenu se to projevit moc nemusí. Okruh je náročný na výkon a navíc dostanou oba jezdci penalizaci. Dobrou zprávou pro ně je alespoň to, že se podle nových pravidel nespotřebovaná penalizace již nepřenáší do závodu. McLaren měl také v posledních závodech velmi dobré starty, uvidíme, jak se to změní po nových pravidlech, které právě v Belgii vstoupí v platnost.

„Honda upgradovala charakteristiky spalování pro další zlepšení našich pohonných jednotek pro Spa a druhou polovinu sezóny,“ uved Arai. „Volné tréninky budou o tomto víkendu důležité k otestování obou pohonných jednotek v autě.“  

„Závod v Belgii bude nicméně obtížný pro tým i jezdce kvůli očekávaným penalizacím a také kvůli dlouhému a na výkon nekompromisnímu okruhu.“

„McLaren Honda se zaměřuje na zlepšování závod od závodu. Víme, že se můžeme na tomto okruhu naučit hodně pro blízkou budoucnost a doufám, že si z tohoto víkendu odvezeme nějaká pozitiva,“ dodal Arai.

Eric Boullier pak očekává zlepšení až v Singapuru. „Spa je úžasný okruh, pro mnohé zřejmě nejlepší v kalendáři, ale vzhledem k tomu, že je vyžadován dobrý výkon i přítlak, nám nebude hrát do karet. Budeme muset počkat do Singapuru a dál, abychom mohli vidět plody naší práce na trati.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Button po nepříjemném zážitku přijal bezpečnostní opatření

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10