Jezdci McLarenu budou při vzájemných soubojích flexibilnější

Sergio Pérez prozradil, že pokud se znovu potká s Jensonem Buttonem na trati, bude k souboji přistupovat s větším ohledem na taktiku.
Jezdci McLarenu budou při vzájemných soubojích flexibilnější

Při bránění pozice před Pérezem si Button v Bahrajnu odpravil pneumatiky rychleji, než plánoval, což ho stálo další zastávku v boxech. Takové dopady by souboje týmových kolegů u McLarenu už mít neměly.

"Víme, že s týmovým kolegou nemáte tolik riskovat," uvedl Pérez. "Byli jsme jeden k druhému moc agresivní, ztratili jsme čas a myslím, že to mezi námi musí být trochu jiné."

"Nemůžeme ztrácet moc času, hlavně v této fázi sezóny, kdy jsou pneumatiky tak kritické, moc jsme opotřebovali pneumatiky. Takže v soubojích musíme být flexibilnější. Jsme vděční, že jsme u týmu, jako je McLaren, který vás nechá bojovat s týmovým kolegou, takže se musíme vzájemně trochu víc respektovat."

Mexičan věří, že Bahrajn nezanechá na atmosféře uvnitř týmu žádné šrámy. "Popovídali jsme si, Jenson a já, a omluvili jsme se týmu. Byli jsme dost agresivní a měli jsme blízko k nehodě."

"Promluvili jsme si hlavně proto, aby se vyčistil vzduch, abychom si všechno vyříkali a vyčistili vztah. Rozhovor, který jsme měli se Samem (Michaelem) a Martinem (Whitmarshem), nám pomohl udržet ten vztah silný a udržet tým pohromadě, abychom ten těžký okamžik zvládli."

Další článek: Skutečné rozložení sil se v Barceloně neukáže, míní Button

14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.
13:27 | Haas potvrdil, že Schumacher je v pořádku. Prošel kontrolou v lékařském centru. Při nárazu dosáhlo přetížení 30 G.
13:17 | Podle Steinera se Schumacher po nehodě v posledním tréninku nezúčastní kvalifikace.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00