Jezdci Lotusu míří do Valencie s nejvyššími ambicemi

Letošní forma vozů z Enstone je evidentní a u Lotusu věří, že ji konečně dokážou naplno zužitkovat a přetavit v kýžené vítězství.
Jezdci Lotusu míří do Valencie s nejvyššími ambicemi

Romain Grosjean se před týdnem blýskl svým dosavadním nejlepším výsledkem ve formuli 1, když si na okruhu Gillese Villeneuva dojel pro druhé místo. A jelikož neměl v Kanadě k vítězství daleko, věří, že pokud půjde všechno tak, jak má, mohl by se jej dočkat třeba hned v příštím závodě ve Valencii.

"Pokud budeme mít od začátku silný víkend, pak si myslím, že jsme schopni bojovat o pódium nebo dokonce o vítězství. Je skvělé bojovat vpředu a je to přesně to, co jsme chtěli," říká Grosjean.

Na druhé straně ale francouzský jezdec dodává, že vzhledem k vyrovnanosti letošního ročníku je nezbytné být konzistentní, takže se spokojí i s bodovanými pozicemi. Vše bude záležet na tom, jak se bude závodní víkend vyvíjet. Důležitá bude především sobotní kvalifikace.

"Ztráta na vítězství není tak velká. Potřebujeme se lépe kvalifikovat. V této sezoně to není naše silná stránka, ale pracujeme na tom. Po kvalifikaci uvidíme, jak si stojíme; doufejme, že budeme moci získat další dobrý výsledek. V této sezoně je to ale vyrovnaná bitva, takže nejdůležitější samozřejmě bude znovu získat pro tým nějaké dobré body," uzavírá Grosjean.

Ohledně šancí na vítězství není skeptický ani druhý pilot Lotusu Kimi Räikkönen: "Ve Valencii jsem nikdy nevyhrál, takže je to dobrý cíl. Když jsem naposledy závodil ve Valencii, po startu ze šestého místa jsem dojel třetí, což není tak špatné."

Během Velké ceny Evropy tradičně panují na Pyrenejském poloostrově vysoké teploty a nejinak by tomu mělo být i letos, což je podle finského mistra světa přesně to, co vozu E20 vyhovuje. "Pravděpodobně bude horko a my v teplých podmínkách vypadáme dobře, takže v to budeme také doufat. Znovu tu bude velmi, velmi důležitá kvalifikace. Bude samozřejmě výhodou startovat z čisté strany tratě, protože se tyto ulice používají jako závodní okruh jen jednou do roka. Není to lehké místo na předjíždění, takže uvidíme, jak hodně nápomocné bude DRS," doplňuje Kimi Räikkönen.

Další článek: Helma pod drobnohledem

9:47 | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz
9:05 | U Ferrari očkují nejen zaměstnance, ale začínají očkovat také jejich rodinné příslušníky...
14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00