Jezdci Lotusu: E20 bylo doposud dobré všude, ale v Monaku nikdy nevíte

Kimi Räikkönen a Romain Grosjean vědí, že mají dobrý monopost, ale vzhledem k vlastnostem monacké tratě si netroufají předpovídat, jestli se jim bude dařit i v nadcházejícím závodě.
Jezdci Lotusu: E20 bylo doposud dobré všude, ale v Monaku nikdy nevíte

Lotus letos patří mezi nejrychlejší týmy a navíc předvádí i velmi dobrou konzistenci. Jestli se dokáže potřetí v řadě umístit na pódiu, ale před Monakem není vůbec jisté.

"Monako je trochu jiné a těžko říct, jak to tam půjde," přiznal Räikkönen. "Tým doposud odváděl dobrou práci a další nás ještě čeká, abychom se zlepšili. Zatím to jde dobře a jsem spokojený. OK, nejsme stoprocentně spokojení, protože nevyhráváme, ale to je normální a já jsem za tým rád."

Na otázku, jak by se Lotusu mohlo v Monte Carlu dařit, odpovídal také Romain Grosjean. "No, to teprve uvidíme. Monako je speciální trať a je těžké říct, jestli bude našemu vozu vyhovovat nebo ne. Na rovinkách je hrbolaté a povrch má velmi malou přilnavost."

"To vše znamená, že nikdy nevíte, co můžete očekávat. Na běžnější trati víte lépe, jak na tom budete. Doufám, že se dočkáme příjemného překvapení a že unikátní výzvy Monaka budou našemu vozu sedět. To by bylo hezké."

Monako je pro všechny jezdce mimořádné a vítězství v této Grand Prix řadí mezi největší úspěchy. Platí to i pro Räikkönena, který v knížectví triumfoval v roce 2005 v barvách McLarenu. A jaký je podle Fina recept na úspěch na tomto okruhu?

"Musíme se soustředit na kvalifikaci," vysvětloval. "Těžko se tam závodí, trať je velmi úzká a předjíždění je téměř nemožné. V roce 2009 jsem uvízl za Rubensem a tehdy jsme měli KERS, ale nešlo předjet. Uvidíme, jaký výkon podají pneumatiky a jestli bude možné postavit dobrou strategii. Ale nejdůležitější je kvalifikace."

"Těžko říct, jak dobré bude naše auto v Monaku, protože vlastnosti té tratě není možné nasimulovat, alespoň ne na ostatních okruzích, na kterých jsme doposud jeli. Dá se říct, že E20 bylo rychlé všude, takže doufejme, že bude rychlé také v Monaku."

Další článek: Williams slaví své španělské vítězství

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.