Jezdci Haasu budou ve Spa jezdit s vozem stejné specifikace

Haas potvrdil, že Kevin Magnussen i Romain Grosjean pojedou ve Spa s vozem stejné specifikace.
Jezdci Haasu budou ve Spa jezdit s vozem stejné specifikace

Romain Grosjean nebyl spokojený se svým vozem. V Silverstonu se proto vrátil ke specifikaci z Austrálie a to po celý víkend. V závodě nakonec oba jezdci vzájemně kolidovali, takže experiment nebyl dotažen do konce. Grosjean si ponechal vůz také v Německu a Maďarsku. Magnussenův vůz dostal další nové díly.

„Ve Spa pojedeme s vylepšeným autem, se kterým jsme jeli v Hockenheimu,“ řekl Steiner.

„Dozvěděli jsme se z toho poměrně hodně. Pokusili jsme se vylepšit auto změnou některých komponent. Oba vozy budou stejné specifikace a doufejme, že se o nich můžeme dozvědět něco více.“

O místa v Haasu je mezi jezdci zájem, pochvaluje si šéf týmu Steiner

O místa v Haasu je mezi jezdci zájem, pochvaluje si šéf týmu Steiner

Podle Steinera se pozornost týmu už částečně přesouvá na vůz pro rok 2020. Tým zatím neví, zda ve zbytku sezóny nasadí ještě drobná vylepšení nebo větší soubor novinek.

Rozhodně je ale o co bojovat. Haas je nyní předposlední, ale ve středu pole je to velmi těsné. Na Toro Rosso na pátém místě ztrácí 17 bodů. 

„Všechno je možné, ale je to těžké, protože náš vůz v závodech nefunguje dobře,“ pokračuje Steiner. „Přesto se budeme snažit získat maximum. Doufejme, že budeme moci získat pár dalších dobrých výsledků, a pak uvidíme, kde v žebříčku skončíme.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vettel věří, že Ferrari letos vyhraje závod

11:52 | Plány Alonsa pro rok 2020: Dakar a Indy, pro rok 2021: zpět v F1 nebo WEC (hypercary). Martin Brundle spekuluje, že by se Alonso mohl do F1 vrátit s Renaultem.
6. prosince | Český esports závodník Martin Štefanko, který byl členem Haasu v F1 eSports, oznámil ukončení kariéry.
5. prosince | Britský premiér Boris Johnson v rámci předvolební kampaně navštívil továrnu Red Bullu. Vyzkoušel si výměnu pneumatik. Jak dlouho mu to trvalo, neuvedl. Red Bull to letos zvládl za 1,82 s. odkaz
4. prosince | S Toro Rosso jezdil v testech Sean Gelael. Jeho týmovým kolegou ve F2 bude nově Dan Ticktum, kterého se Red Bull před časem zbavil.