Jezdci formule 1 přišli s vlastní celosvětovou anketou

Včera jsme vám psali o tom, že některá zahraniční média přišla s velkou anketou, která má odhalit přání a tužby fanoušků po celém světě. Stejný projekt nyní spustili také jezdci formule 1.
Jezdci formule 1 přišli s vlastní celosvětovou anketou

Alex Wurz nám po plodném zasedání jezdců F1, kteří jsou členové GPDA (Asociace jezdců Grand Prix), v Barceloně sliboval, že se jezdci dohodli na tom, jak se dostat blíže fanouškům.

Nakonec to ale bylo myšleno trochu jinak. Jezdci spustili anketu, přes kterou chtějí vyslechnout názory fanoušků a s tím pak jít za klíčovými osobnostmi F1.

Anketa Global Fan Survey​ běží pod webem Motorsport.com a to konkrétně na adrese http://gpda.motorsport.com/.

Klepněte pro větší obrázek

Je moc sympatické, že anketa se vám ihned otevře v češtině! Jde ale zřejmě o strojový překlad. Pokud byste měli problém s pochopením textu, lze jazyk vpravo nahoře změnit. 

„Těším se, až se podíváme na výsledky průzkumu a pochopíme, co si fanoušci myslí,“ řekl jeden z ředitelů GPDA Sebastian Vettel. „Doufám, že to pomůže nám jezdcům a F1 jako sportu udělat lepší rozhodnutí.“

Podle Wurze je anketa jen jedním z kroků, jak chtějí být jezdci blíže fanouškům.

„Máte konzumenty a potřebujete vědět, proč konzumují produkt. Řekli jsme si, pojďme udělat průzkum publika a dejme jim slovo. Na startu chceme naslouchat a ne mluvit. Nasloucháme fanouškům a pak budeme komunikovat s klíčovými akcionáři.“ 

„Chceme jít za Jeanem, Berniem a akcionáři říct jim: ‘to jsou odpovědi našich zákazníků, pojďme najít skutečný důvod a dohodněme se, jak to realizovat.’“ 

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: FIA odstartovala výběrové řízení na (staro)nového dodavatele pneumatik

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.