Jezdci Force Indie nemusí pouštět jezdce Mercedesu

Esteban Ocon během Grand Prix Monaka před sebe pustil Lewise Hamiltona. Force India ale popírá, že by to bylo na žádost Mercedesu.
Jezdci Force Indie nemusí pouštět jezdce Mercedesu

Ocon během závodu před sebe pustil Hamiltona, který stavěl dříve než všichni ostatní (kromě jezdců Williamsu, kde šlo o penalizaci a defekt).

„Jsem jezdec Mercedesu, měli byste se zeptat šéfa,“ řekl Ocon na dotaz k týmové režii pro Sky Italia.

Otmar Szafnauer v Kanadě popřel, že by Ocon pustil Hamiltona na základě žádosti od Mercedesu. „Řekli jsme mu, ať neztrácí čas obranou,“ uvedl Szafnauer. „Bylo by to stejné s jakýmkoliv jiným jezdcem v rychlejším voze.“

Mallya skončil jako ředitel Force Indie, firmu bude řídit jeho syn

Mallya skončil jako ředitel Force Indie, firmu bude řídit jeho syn

„Jeli jsme vlastní závod, nezávodili jsme proti Lewisovi. A nechtěli jsme ztrácet čas. Alonso stavěl těsně předtím a snažil se o undercut na nás. Nechtěli jsme ztrácet čas s Lewisem, aby nás mezitím dostal Alonso.“

„To je důvod, proč jsme řekli Estebanovi, aby neztrácel s Lewisem čas. Pokud závodíte a máte někoho v zrcátkách, najedete tak rychle. Dokonce i když je to jen pár desetin na kolo, je to příliš mnoho. A pokud máte opravdu blízko někoho, kdo se snaží udělat undercut, nemůžete si to dovolit.“

Je Force India na prodej?

Otázkou je, jak to bude do budoucna. Auto Bild přinesl informaci, že Mercedes má zájem Force Indii koupit a z týmu udělat juniorský tým. To by byla asi dobrá zpráva pro Ocona, který je jezdcem Mercedesu, ale už méně dobrá zpráva pro Péreze.

Dalším zájemcem má být BWT. Společnost je dnes hlavním sponzorem týmu.

Problémem jsou peníze. Mallya a další akcionáři požadují 200 milionů euro. Force India je přitom údajně až po krk v dluzích, takže požadovanou sumu nechce nikdo dát.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (7) Další článek: Renault varoval Red Bull: s Hondou titul nezískáte!
10:08 | A Ferrari potvrdilo totéž.
10:06 | Alfa Romeo oficiálně potvrdila účast Micka Schumachera v sezónních testech.
9:45 | Dnes se koná klíčová schůzka, na které budou týmy projednávat změny pravidel a další novinky pro období po roce 2020.
25. března | Jody Egginton je novým technickým ředitelem Toro Rosso.

GP Bahrajnu 2019

Pátek 29. března 2019
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 30. března 2019
3. trénink 13.00–14.00
Kvalifikace 16.00–17.00
Neděle 31. března 2019
Závod 17.10