Jezdci Force Indie nemusí pouštět jezdce Mercedesu

Esteban Ocon během Grand Prix Monaka před sebe pustil Lewise Hamiltona. Force India ale popírá, že by to bylo na žádost Mercedesu.
Jezdci Force Indie nemusí pouštět jezdce Mercedesu

Ocon během závodu před sebe pustil Hamiltona, který stavěl dříve než všichni ostatní (kromě jezdců Williamsu, kde šlo o penalizaci a defekt).

„Jsem jezdec Mercedesu, měli byste se zeptat šéfa,“ řekl Ocon na dotaz k týmové režii pro Sky Italia.

Otmar Szafnauer v Kanadě popřel, že by Ocon pustil Hamiltona na základě žádosti od Mercedesu. „Řekli jsme mu, ať neztrácí čas obranou,“ uvedl Szafnauer. „Bylo by to stejné s jakýmkoliv jiným jezdcem v rychlejším voze.“

Mallya skončil jako ředitel Force Indie, firmu bude řídit jeho syn

Mallya skončil jako ředitel Force Indie, firmu bude řídit jeho syn

„Jeli jsme vlastní závod, nezávodili jsme proti Lewisovi. A nechtěli jsme ztrácet čas. Alonso stavěl těsně předtím a snažil se o undercut na nás. Nechtěli jsme ztrácet čas s Lewisem, aby nás mezitím dostal Alonso.“

„To je důvod, proč jsme řekli Estebanovi, aby neztrácel s Lewisem čas. Pokud závodíte a máte někoho v zrcátkách, najedete tak rychle. Dokonce i když je to jen pár desetin na kolo, je to příliš mnoho. A pokud máte opravdu blízko někoho, kdo se snaží udělat undercut, nemůžete si to dovolit.“

Je Force India na prodej?

Otázkou je, jak to bude do budoucna. Auto Bild přinesl informaci, že Mercedes má zájem Force Indii koupit a z týmu udělat juniorský tým. To by byla asi dobrá zpráva pro Ocona, který je jezdcem Mercedesu, ale už méně dobrá zpráva pro Péreze.

Dalším zájemcem má být BWT. Společnost je dnes hlavním sponzorem týmu.

Problémem jsou peníze. Mallya a další akcionáři požadují 200 milionů euro. Force India je přitom údajně až po krk v dluzích, takže požadovanou sumu nechce nikdo dát.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Renault varoval Red Bull: s Hondou titul nezískáte!

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen