Jezdci Ferrari odjíždějí z Interlagosu spokojeni

Ferrari si z Brazílie odváží body za šesté a sedmé místo, když Fernando Alonso porazil v těsném souboji svého týmového kolegu Kimiho Räikkönena.
Jezdci Ferrari odjíždějí z Interlagosu spokojeni

„S výsledkem závodu jsem po obtížném víkendu relativně spokojen. I když jsme nebyli příliš konkurenceschopní, dokázali jsme získat velké množství bodů,” zhodnotil závod Alonso. „Opotřebení pneumatik bylo dost vysoké, hlavně v prvním stintu na měkké směsi pneumatik, které kvůli drolení vydržely méně, než jsme čekali.”

Alonso o budoucnosti

Alonso pro Sky Sports uvedl, že o své budoucnosti nemusí před Abú Dhabí rozhodnout. Prioritou prý je závod (body) a do Austrálie je času dost. 

„Když jsem předjel Kimiho, měl jsem čerstvější pneumatiky, jelikož on jel na dvě zastávky, já ale musel šetřit palivo a po předjížděcím manévru jsem už toho více nemohl udělat. Je před námi už jen jeden závod, a co se poháru konstruktérů týče, tak doufáme, že za sebou v posledním závodě v Abú Zabí udržíme McLaren. Za sebe můžu říct, že jsem na pozici, kterou si zasloužím, jelikož ostatní byli lepší.”

Klepněte pro větší obrázek

Räikkönen hodnotí víkend pozitivně. „Celkově to byl pozitivní víkend a dokonce i v dnešním závodě jsem se ve voze cítil dobře. Během druhého stintu jsme si uvědomili, že kdybychom jeli jen na dvě zastávky, mohli bychom získat nějaké pozice, při druhé zastávce jsem ale ztratil čas a to mě stálo několik příček. V poslední části závodu jsem musel bojovat několik kol s Buttonem a když mě dostihl Fernando, tak jsem ho kvůli opotřebení pneumatik nemohl za sebou udržet.”

Další článek: Prohlášení týmů po Velké ceně Brazílie 2014

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.