Jezdci Ferrari měli v Japonsku problém s provozem na trati

Sebastian Vettel z Ferrari sice připustil, že byl velkým provozem při předjíždění pomalejších jezdců ve Velké ceně Japonska frustrován, nikterak se to však podle něj neprojevilo na celkovém výsledku.
Jezdci Ferrari měli v Japonsku problém s provozem na trati

Vettel měl výborný vstup do závodu, když se po startu ze sedmé pozice posunul na třetí místo. V průběhu závodu však velmi často gestikuloval jezdcům, které předjížděl o celé kolo, svou nespokojenost s jejich chováním na trati.

Tato zdržení Vettela podle jeho slov stála možnost dostat se během druhých zastávek v boxech před Lewise Hamiltona, celkový výsledek to však podle něj neovlivnilo. Vettel dojel do cíle na čtvrtém místě.

„Vypadá to, že je (pomalejší jezdce) vždy dojedeme v zatáčkách, kde je těžké uvolnit prostor, takže tam ztratíme čas,“ řekl Vettel. „Měli jsme vyjet před Lewisem, takže o kolo pomalejší jezdci nás stáli pozici na trati, při pohledu na konečnou ztrátu to ale nehraje roli. Náš cíl bylo druhé místo, ne třetí.“

„Všichni jedou svůj vlastní závod, myslím, že jsem je předjížděl příliš pozdě. Lewisovi se dařilo předjíždět je na rovinkách. Zdálo se, že tam vždy ztrácím, protože když jsem je dojel, tak oni jeli do kopce a projížděli zatáčkou.“

I Räikkönenův závod poznamenali pomalejší jezdci

S penalizací na roštu startoval do závodu také Kimi Räikkönen, který musel po výměně převodovky startovat až z osmého místa. V cíli byl nakonec klasifikován za Vettelem na páté pozici.

„Měl jsem dobrý start, ale nebylo tam kudy jet,“ řekl Fin. „Zůstal jsem uvězněn za ostatními. Bylo těžké jet za nimi. Když jsem je předjel, tak se vůz řídil dobře.“

„Je to velké zklamání, protože si myslím, že jsme měli dobré auto. Pokud bychom měli více volné trati před sebou, měli bychom více rychlosti, takže to samozřejmě nebylo ideální.“

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Pro Force Indii v Japonsku bodovali oba jezdci

15:48 | 58. narozeniny dnes slaví Paul Belmondo. Syn slavného francouzského jezdce odstartoval v letech 1992 až 1994 do sedmi závodů formule 1. Nejlepší výsledek zajel v Maďarsku 1992, kde byl devátý. Ještě v roce 2005 závodil v Le Mans, kde v tomto roce získal třetí místo v LMP2.
9:34 | Formule 1 uveřejnila onboard kolo z okruhu v Miami, kde se má jet už příští rok. odkaz
22. dubna | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen