Jezdci Ferrari ladí formu na Lanzarote, jako první bude testovat Massa

Ferrari poslalo své jezdce na Lanzarote, aby doladili svoji formu před začátkem testů v Jerezu. Na španělském okruhu zajistí premiéru nového auta Felipe Massa.
Jezdci Ferrari ladí formu na Lanzarote, jako první bude testovat Massa

Ve Fioranu vrcholí přípravy na páteční prezentaci nového maranellského monopostu, zatímco Fernando Alonso, Felipe Massa, Jules Bianchi a Davide Rigon pilují fyzičku na Lanzarote.

Jezdci se věnují rozličným sportovním aktivitám, od jízdy na kole, přes fotbal až po stolní tenis. Zatímco ve Fioranu může první jízdu nového auta ohrozit sníh, na Lanzarote si tým užívá průměrnou denní teplotu 20 stupňů Celsia.

Ferrari také zveřejnilo, jak rozdělí předsezónní testy mezi své jezdce. Premiéru nového monopostu v Jerezu bude mít na starost Massa. Pokud ale počasí umožní jízdu ve Fioranu ihned po představení, které proběhne tento pátek, úplně první kilometry zřejmě absolvuje Alonso.

Massa odjede první dva dny v Jerezu, poslední dva dny prvního a první dva dny druhé barcelonského testu. Alonso pak zbytek, tzn. druhé dva dny v Jerezu, první dva dny druhých testů a pak testy uzavře poslední dva dny v Barceloně.

Přehled testů najdete zde.

Další článek: Williams odhalí FW34 na začátku prvních testů

Témata článku: , ,