Jezdci chtějí závodit na vrcholu motorsportu, což nemusí být F1

Alonso a Heidfeld zopakovali podporu svým týmům.
Zatímco v britském Silverstonu probíhají další jednání a zítra skončí termín pro podání bezpodmínečných přihlášek do šampionátu 2010, jezdci zopakovali, že pevně stojí za svými týmy. Nick Heidfeld a Fernando Alonso chtějí závodit v té nejlepší sérii, což příští rok nemusí být formule 1.

"Jak jsem již řekl během poslední Grand Prix, cílem závodních jezdců obvykle je být v té nejvyšší sérii s nejlepšími týmy a piloty. Takže pokud bude zřejmé, kde to je, ať už to bude kdekoliv, chtěl bych tam být," řekl Heidfeld.

Pokud by měl vzniknout nový šampionát pod vedením automobilek z formule 1, byla by to podle Heidfelda ta nejvyšší závodní série. Proto o závodění na nejvyšší úrovni nemá takové obavy jako o samotnou formuli 1.

Heidfeld se ovšem shodnul s Fernandem Alonsem, že současné spory tomuto sportu škodí. Oba doufají, že se podaří nalézt společné řešení.

"Uvidíme, opravdu doufám, že zítra budou dobré zprávy," řekl Alonso. "Já podporuji týmy FOTA, v posledních letech odvedly skvělou práci, když šlo o velké věci pro formuli 1. Máme smlouvy s našimi týmy a dodržíme je do konce."

Španělský jezdec uvedl již na tiskové konferenci v Praze, že do důchodu odcházet nehodlá, chce nadále závodit na vrcholu motorsportu.

"Chceme soutěžit s nejlepšími týmy světa, technologiemi, jezdci a o tom celá formule 1 je. Takže pokud taková formule 1 nebude příští rok, tak určitě budu v jiné sérii, která taková bude," dodal.
Další článek: Rozlučte se se Silverstonem, připomeňte si Brands Hatch

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.