Jezdci chtějí vyjasnit, jaké obranné manévry jsou na trati přijatelné

Po kolizích z Brazílie panují určité nejasnosti.
Incidenty z Grand Prix Brazílie podle některých jezdců vyžadují, aby bylo jasně řečeno, co je možné si na trati dovolit při bránění pozice a co je už nepřijatelné. Piloti mají v plánu o tom diskutovat na svém jednání a obrátit se chtějí i na ředitele závodů Charlieho Whitinga.

Nejdiskutovanější nehodou z Interlagosu je kolize mezi Adrianem Sutilem a Jarnem Trullim, ale do kontaktu se dostali i Barrichello s Hamiltonem, Kobajaši s Nakadžimou a Webber s Räikkönenem.

"Barrichello, Webber a Kobajaši udělali všichni tu stejnou věc," řekl Nico Rosberg. "S Webberem přišel Räikkönen o přední křídlo a s Kobajašim vylétl Nakadžima mimo trať, což mohlo dopadnout mnohem hůře, při takové nehodě mohl zranit sebe, traťové komisaře nebo někoho jiného. Co se týče Barrichella, tak tomu najel Lewis do zadní pneumatiky. Bylo to potřetí a to není dovolené."

Podle Rosberga se ve formuli 1 začaly množit agresivní obranné manévry téměř před deseti lety. Protože jsou nebezpečné, je třeba se jim začít věnovat.

"Začal s tím Michael Schumacher, jako ve Spa (2000), když se pokusil předjet Mika Häkkinen a on ho vytlačil z trati. Když se jezdec vzadu rozhodne předjet a ten před ním se hne do strany, je to velmi nebezpečné. Takhle to nejde."

"To byl první případ, který si pamatuji jako nebezpečný, takže podle mě je třeba se na to podívat a vyjasnit to. Zmíním se o tom na jednání jezdců. Neříkám, že někdo udělal něco špatně (v Brazílii), protože k tomu nebylo vydáno žádné upřesňující vysvětlení. Ale pohled jezdců je třeba brát v úvahu a my říkáme, že je to nebezpečné. Něco se musí změnit."

Fernando Alonso, který se v Brazílii stal obětí neřízeného monopostu Adriana Sutila, souhlasil, že je třeba na toto téma diskutovat.

"Viděl jsem to víceméně z druhé nebo třetí řady, protože mezi námi bylo několik vozů. Ale zítra to na jednání jezdců probereme trochu detailněji," řekl.

Kvůli incidentu z Interlagosu se na tiskové konferenci znovu pohádali Trulli a Sutil. Ital dokonce nakreslil, jak nehoda vypadala, což vyvolalo smích u Alonsa a Räikkönena.
Další článek: Nico Rosberg potvrdil odchod z Williamsu