Jezdci chtějí jiné pneumatiky, Ecclestone souhlasí na milion procent

Jezdci se ústy předsedy své asociace GPDA Alexandera Wurze vyjádřili, že chtějí jiné pneumatiky, které jim umožní ždímat z vozu maximum. Bernie Ecclestone souhlasí.
Jezdci chtějí jiné pneumatiky, Ecclestone souhlasí na milion procent

Ecclestone souhlasí s jezdci „na milion procent“ v tom, že by F1 měla být o závodění na limitu.

Pirelli už dříve reagovalo, že vyrobí jakýkoliv produkt, který si bude F1 přát.

„Už jsem o tom dal vědět Pirelli,“ řekl Ecclestone pro BBC s tím, že věc bude projednána na schůzce příští měsíc. Ecclestone ale současně hájí Pirelli.

„To podstatné je, že Pirelli dodává pneumatiky F1. Jsou to pneumatiky, které bychom měli používat a týmy a jezdci by měli spolupracovat s Pirelli na jejich zdokonalování.“ Ecclestone tak naráží na to, na co si stěžuje Pirelli – že potřebuje více testovat.

V úterý 2. února má proběhnout v Miláne schůzka, na které se bude diskutovat právě o pneumatikách. V roce 2017 totiž mají přijít nejen změny v oblasti šířky pneumatik, ale také aerodynamiky. Už dříve se objevily informace, že původně zamyšlené změny mají být menší, protože současné pneumatiky by s větší zátěží měly problém a musely by pracovat s tlaky, které týmy považují už za „nezdravé“.

„Cokoliv si jezdci přejí, to se může stát. Cokoliv si přejí týmy, to se může stát,“ pokračuje Ecclestone. „Bude tam prezident Pirelli, ne poslíček.“

Ecclestone se ale opět vrátil k potřebě testovat. Chce prý vidět tři nejlepší týmy a jezdce. „Chci někoho, kdo může jezdit na limitu a kdo dokáže přijít s odpovědí. Pirelli se mnou stoprocentně souhlasí. O to oni žádají – špičkový tým a špičkoví jezdci. Ne tým, který nemůže jet na limitu a už vůbec ne jezdec, který to neumí.“

Ecclestone připustil, že při posledním výběrovém řízení, které skončilo loni v říjnu výběrem Pirelli, chtěly některé týmy jinou společnost. Michelin ale nakonec odmítl z toho důvodu, že chtěl říkat, jak to bude.

Foto: Getty Images / Clive Rose

Další článek: Pirelli brání Mercedes, to my chtěli jen tři vozy

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)