Jezdci budou žádat dřívější začátek australské a malajské GP

Abú Zabí mezitím připravilo pro Ecclestona unikátní návrh.
Posunutý start prvních dvou závodů do pozdních odpoledních hodin splnil z pohledu Bernieho Ecclestona svůj cíl, televizní sledovanost v Evropě se výrazně zlepšila. Stěžují si ale jezdci, kteří budou žádat, aby v roce 2010 australský a malajský závod začínaly alespoň o hodinu dříve, důvodem je bezpečnost na trati.

"Už jsme mluvili s Charliem (Whitingem) na schůzích jezdců a vyjádřili jsme obavy z toho, co by se mohlo stát. Naše obavy se nakonec naplnily. Bylo dopředu jasné, že nastanou problémy," řekl zdroj z Asociace jezdců pro Autosport.

Jezdcům působily posunuté starty na 17 hodin místního času problémy především z hlediska viditelnosti. V Austrálii piloty oslňovalo slunce v první zatáčce a nebyla vidět čára na výjezdu z boxů. V Malajsii pak situaci komplikovalo stmívání, kvůli kterému nakonec nebylo možné ani zvažovat restart závodu po dešti.

"Myslím, že i kdyby byly závody posunuty o hodinu dříve, byl by to rozdíl. Chápeme, že jsou tu obchodní důvody pro pozdější konání závodů, ale bezpečnost musí být vždy na prvním místě," dodal zdroj z Asociace jezdců.

Jezdci svůj požadavek na dřívější začátek australské a malajské GP uvedou ve své zprávě pro FIA a pošlou dopis i Berniemu Ecclestonovi, který se ke změnám v tomto směru stavěl odmítavě.

Mezitím připravili pořadatelé poslední letošní GP v Abú Zabí pro šéfa F1 návrh na "unikátní" dobu pro začátek závodu. Philippe Gurdjian však odmítl sdělit přesný čas.

"V současnosti je start naplánován na 15. hodinu. Ale konečné rozhodnutí záleží na panu Ecclestonovi. Máme určitý nápad, co bychom chtěli udělat, ale dnes vám nemohu říct, o co se jedná! Máme velmi specifický nápad a doufám, že to budeme moci provést, bylo by to stejně unikátní jako tento okruh," řekl.
Další článek: McLaren očekává od nových dílů v Šanghaji posun vpřed

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00