Jezdci Alpinu bodovali podruhé v řadě. Gasly s Oconem zopakovali výsledek z Kanady | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Jezdci Alpinu bodovali podruhé v řadě. Gasly s Oconem zopakovali výsledek z Kanady

Piloti týmu Alpine Pierre Gasly a Esteban Ocon stejně jako před dvěma týdny v Kanadě i ve Velké ceně Španělska formule 1 uzavřeli bodovanou desítku.

Gasly po prvním bodu z Monaka v posledních dvou závodech v Montrealu i v Barceloně získal po dvou bodech za deváté místo.

„Z pohledu týmu to byl náš nejlepší závod sezóny, proto jsem s dneškem velmi spokojen. V sobotu jsme měli dobrou kvalifikaci, která nám připravila dnešní dobrý výsledek v podobě devátého místa,“ řekl Gasly.

„Závod jsme zvládli dobře se strategií dvou zastávek. Skoro z toho bylo osmé místo, ale dal jsem do toho vše. Jsem také rád, že jsme v závodě bojovali s dvěma silnými vozy - na začátku s mclarenem a na konci s red bullem, což je pro nás pozitivní. Posouváme se dobrým směrem, jsou to tři bodové výsledky za sebou.“

Ocon vyrovnal sezónní maximum

Také Ocon bodoval letos potřetí a znovu si připsal jeden bod za desáté místo, na kterém skončil také v Miami a v Montrealu.

„Je dobré, že jsme ve druhé velké ceně za sebou dostali oba vozy na body. Na konci to bylo těsné s Nicem (Hülkenbergem), dokázali jsme si ale udržet rychlost a získat poslední bod,“ řekl Ocon.

„Máme věci k analyzování, například proč se vůz v závodě hůře ovládal a hodně klouzal. Naším cílem bude pokračovat v bodové šňůře i v Rakousku příští víkend, kde budeme mít díky sprintu dvě možnosti získat body.“

Doporučujeme

Články odjinud