Jezdci Alfy Romeo dosáhli v rakouské kvalifikaci nejlepších letošních výsledků

Podruhé v letošní sezóně formule 1 se do třetí části kvalifikace dostali oba piloty Alfy Romeo. Pro Kimiho Räikkönena představuje šesté místo na roštu Velké ceny Rakouska nejlepší startovní pozici v sezóně, svého maxima dosáhl sedmým místem také jeho týmový kolega Antonio Giovinazzi.
Jezdci Alfy Romeo dosáhli v rakouské kvalifikaci nejlepších letošních výsledků

Kimi Räikkönen se dostal do třetí části kvalifikace i přesto, že měl v Q1 incident s Lewisem Hamiltonem, který jej zdržel při jeho měřeném pokusu. Pilot Mercedesu za to dostal od sportovních komisařů trest poklesu o tři pozice na roštu a na startu bude pátý před šestým Räikkönenem. 

„Z dnešního výsledku můžeme mít radost. Rychlost tu byla po celý víkend a v kvalifikaci jsme dosáhli, co jsme chtěli. Všichni jsou si tu velmi blízko a když se vám věci podaří, můžete být vysoko. Mám pocit, že jsem mohl být možná i před (Landem) Norrisem (Brit startuje ze čtvrté pozice, pozn. redakce), jelikož rozdíly jsou tak malé, nakonec ale bereme i toto,“ řekl Räikkönen, který zatím letos na roštu stál nejlépe osmý.

„Počítá se až zítřek a my se pokusíme odvést nejlepší práci. Stále máme co zlepšovat, ale startujeme z dobré pozice. Musíme být opatrní a v prvním kole odvést dobrou práci, pak uvidíme, kde skončíme.“

Podruhé za sebou se až do třetí části kvalifikace dostal také druhý pilot Alfy Romeo Antonio Giovinazzi. Ital také vydělal na penalizaci Kevina Magnussena a odstartuje ze sedmé příčky.

„S dnešní výkonností jsem skutečně spokojen. Náš vůz udělal od Francie krok vpřed. Mám pocit, že pokaždé, když usednu do auta, jsem si jistější a jistější a jsem spokojen s prací, kterou s týmem odvádíme,“ řekl Giovinazzi.

„Mít dva vozy v nejlepší desítce vám dává dobrou šanci bodovat, stále ale musíme vymyslet tu nejlepší strategii pro závod. Naše rychlost na delších jízdách je dobrá a myslím, že můžeme hrát svou roli v zítřejším souboji.“

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Další článek: Hamilton přišel o první řadu. Za zdržení Räikkönena dostal penalizaci

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10