Jezdci a závody jsou stejně dobré jako před čtyřiceti lety, míní Stewart

Jackie Stewart odmítá zatracování současné formule 1 za současného nostalgického vzpomínání na 60. a 70. léta. Grand Prix jsou podle něj stejně zajímavé jako dřív.
Jezdci a závody jsou stejně dobré jako před čtyřiceti lety, míní Stewart

"Nemyslím, že by Sebastian Vettel byl v něčem jiný než Jim Clark, Graham Hill, Jack Brabham nebo jiní jezdci, kteří vyhráli šampionát více než jednou," uvedl Stewart pro Autosport. "Tito jezdci jsou stejní, mají stejnou touhu, chtíč, soustředění, nasazení a talent od boha rozvinutý na nejvyšší úrovni."

"Takže jako jednotlivci nejsou odlišní, máme jich tu teď hodně a výkonnost vozů je více vyrovnaná, takže díky tomu budou závody lepší. Rok 2010 byl podle mě stejně dobrý jako konec šedesátých a začátek sedmdesátých let."

Podle Stewarta jsou všichni přední jezdci současné formule 1 na vysoké úrovni. A Vettel se může ještě výrazně zlepšit. "Je to mladý jezdec," řekl o letošním mistru světa. "Vzpomínám si, že když mi bylo 23, začal jsem závodit v autech. Bylo mi 23 a jemu je taky 23, přitom se stal mistrem světa."

"Marku Webberovi je 34. Vím, že když mně bylo 34, byl jsem lepší než ve třiadvaceti, takže si myslím, že Sebastian bude ještě lepší, než je teď. Webber je stále ve hře a Kubica by mohl být jednoho dne mistrem světa."

"Také je tu Jenson se svým nejhladším a nejčistším jezdeckým stylem ze všech. A Lewis je pravděpodobně nejlepší závodník, zatímco nejlépe vybavený je pořád Alonso. Je tu výjimečná skupina velmi schopných lidí."

Současné startovní pole je podle Stewarta nejlepší, jaké kdy ve formuli 1 bylo.

Diskuze (47) Další článek: Video: Karun Čandhok představuje okruh v Novém Dillí
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10