Jezdcem dne se v GP Velké Británie 2020 stal Hamilton

Lewis Hamilton se stal po sedmé vítězem domácí Grand Prix Velké Británie a letos poprvé také jezdcem dne.

Lewis Hamilton vyhrál kvalifikaci a první místo si udržel bez problémů i při obou restartech po zajetí safety caru. Na Bottase sice nikdy neměl velký náskok, ale Fin ho ani neohrožoval.

Ke konci závodu měl Hamilton velké štěstí. Dostal defekt, ale stihl dojet do cíle závodu. Vzhledem k tomu, že Bottase potkal defekt také a Verstappen zajel chvíli předtím do boxů, získal Hamilton své sedmé britské vítězství.

Předešlí vítězové ankety

Jezdec Σ AT ST HU GB 70 ES BE IT TU RU
M. Verstappen 1     X
A. Albon 1 X
S. Pérez 1   X
L. Hamilton 1       X
Další článek: Smolař Smoljar. Rus po penalizaci přišel o své první vítězství ve F3

10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.