Jezdcem dne se v GP USA 2017 stal Verstappen

Max Verstappen předvedl opět jeden ze svých skvělých výkonů. Během deseti kol získal deset pozic a nakonec dojel na čtvrtém místě.

Max Verstappen měl v útrobách svého vozu vylepšený motor Renault, ale za jeho nasazení dostal penalizace. Do závodu odstartoval z 16. místa, ale už po pár kolech byl na bodech.

Nakonec se díky strategii dvou zastávek dostal až na 4. místo a v posledním kole předjel Kimiho Räikkönena. Podle sportovních komisařů to však bylo za cenu toho, že se dostal mimo trať. Verstappen za to dostal penalizaci pěti sekund. V cíli závodu tak Verstappenovi patřilo čtvrté místo.

Tučně je zvýrazněn jezdec, který daný závod i vyhrál

Diskuze (11) Další článek: Velkou americkou bitvu vyhrál Hamilton, Mercedes má titul!
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.