Jezdcem dne se v GP USA 2017 stal Verstappen

Max Verstappen předvedl opět jeden ze svých skvělých výkonů. Během deseti kol získal deset pozic a nakonec dojel na čtvrtém místě.

Max Verstappen měl v útrobách svého vozu vylepšený motor Renault, ale za jeho nasazení dostal penalizace. Do závodu odstartoval z 16. místa, ale už po pár kolech byl na bodech.

Nakonec se díky strategii dvou zastávek dostal až na 4. místo a v posledním kole předjel Kimiho Räikkönena. Podle sportovních komisařů to však bylo za cenu toho, že se dostal mimo trať. Verstappen za to dostal penalizaci pěti sekund. V cíli závodu tak Verstappenovi patřilo čtvrté místo.

Tučně je zvýrazněn jezdec, který daný závod i vyhrál

Další článek: Velkou americkou bitvu vyhrál Hamilton, Mercedes má titul!

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.