Jezdcem dne se v GP Turecka 2020 stal Vettel

Sebastian Vettel byl vyhlášen jezdcem dne Velké ceny Turecka. Němec dojel na třetím místě.

Sebastian Vettel po chybě Leclerca v posledním kole dojel na třetím místě, ale fanoušci ho odměnili spíše za výkon v průběhu závodu.

Jezdcům Ferrari se kvalifikace nepovedla, ale v závodě na tom byli lépe a to zejména po druhých zastávkách. Před ní dokázal Vettel za sebou udržet i vítěze závodu Hamiltona.

Později se před Vettela dostal Leclerc, ale ten o stupně vítězů přišel poté, co se v posledním kole pokusil zaútočit na Péreze.

Další článek: Jako jezdec jsem se od začátku sezóny zlepšil, věří Leclerc

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.