Jezdce Mercedesu dělilo sedm tisícin

Piloti Mercedesu obsadili v kvalifikaci na Velkou cenu Singapuru první řadu. Šestou letošní pole position získal Lewis Hamilton o sedm tisícin před Nicem Rosbergem.
Jezdce Mercedesu dělilo sedm tisícin

Svůj poslední pokus přitom Brit začal probrzděním v nájezdu do první zatáčky. Chybu však ve zbytku kola dokázal napravit a ještě přitom těsně porazit svého týmového kolegu.

„Skončit s takovým výsledkem je dobré pro tým,” poznamenal Hamilton. „Ve svém posledním pokusu jsem v první zatáčce probrzdil a ztratil spoustu času, dokázal jsem se ale vrátit zpátky. Ztratil jsem dvě desetiny, ale pokračoval jsem a bylo to lepší a lepší.”

V zítřejším závodě přitom podle něj budou hrát velkou roli hlavně pneumatiky. „Před víkendem jsme měli představu o tom, jak se budou pneumatiky chovat, ale když jsme absolvovali dlouhé jízdy (v tréninku), viděli jsme velký rozdíl oproti tomu, co jsme čekali. Starat se o tyhle pneumatiky není snadné, myslím ale, že to zítra bude pro fanoušky skvělý závod.”

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jeho týmový kolega a vedoucí muž průběžného pořadí řekl, že před kvalifikací musel vyměnit brzdy a to jej stálo pole position.

„Před kvalifikací jsme vyměnili brzdy a já si musel zvyknout na jiné, což byla výzva,” řekl Rosberg. „Čekali jsme to, ale zabralo mi nějaký čas, než jsem se do toho dostal, také vyvážení bylo jiné vzhledem k tomu, jak se trať ochlazovala. Musel jsem se úplně přizpůsobit nastavení a to mi zabralo nějaký čas.

Sedm tisícin, když se za tím ohlédnu, tak je to nic. Kdybych trochu přidal tady a támhle, mohl jsem to mít. Lewis pro zisk pole position odvedl skvělou práci, takže je to fér. Druhé místo je dobré, i když první by bylo lepší.

Hodně se opotřebovávají pneumatiky, jsem ale sebejistý, jelikož moje včerejší dlouhé jízdy byly dobré. Jsem dobře připraven a mám z toho dobrý pocit.”

Diskuze (18) Další článek: V posledním singapurském tréninku nejrychlejší Alonso před Ricciardem
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00