Jezdce McLarenu druhé místo v šampionátu nezajímá

Zatímco Fernando Alonso stojí o druhé místo a titul vicemistra, Lewise Hamiltona a Jensona Buttona nezajímá. Pro piloty McLarenu je důležitý jen titul.
Jezdce McLarenu druhé místo v šampionátu nezajímá

Sebastian Vettel vyhraje letošní šampionát s pravděpodobností, která hraničí s jistotou. Ostatní jezdci proto bojují už jen o druhé místo. Fernando Alonso ho chce.

"Jakékoliv místo kromě prvního znamená, že jste první, druhý, třetí nebo čtvrtý prohrávající," deklaroval svůj nezájem Lewis Hamilton. Jenson Button ho doplnil: "To asi není cíl (skončit druhý), že? Když vyhrajete šampionát... Pokud jste šampionát ještě nevyhráli, asi je to jiné, ale když ano, tak chcete jen dál vyhrávat."

Piloti McLarenu ale budou o druhé místo v šampionátu stejně bojovat, a to protože touží vítězit v Grand Prix. Velmi rádi by také ukončili letošní neporazitelnost Red Bullu v kvalifikacích.

"To by bylo fantastické," řekl Hamilton. "Pro tým, abychom byli jediní, kdo dokázal Seba sesadit z pole position, to by bylo dobré. Chceme se dostat před red bully tento víkend."

Buttona tento cíl zajímá také. "Z pohledu šampionátu by to neznamenalo žádný rozdíl, ale bylo by hezké se tu kvalifikovat na pole position, nebo alespoň v první řadě. Pokud se nám podaří tady závod vyhrát a pokračovat tak do konce sezóny, byl by to dobrý výchozí bod pro příští sezónu."

Diskuze (45) Další článek: GP Singapuru 2011 - pátek
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00