Jezdce AlphaTauri v japonské kvalifikaci trápily problémy s brzdami

Júki Cunoda vyrazí do své první domácí Velké ceny Japonska formule 1 z třináctého místa. Druhý pilot AlphaTauri Pierre Gasly nepostoupil z první části.
Foto: Getty Images / Clive Mason
Jezdce AlphaTauri v japonské kvalifikaci trápily problémy s brzdami | Foto: Getty Images / Clive Mason

Oba piloti italského týmu se přitom v sobotu potýkali s problémy s brzdami, které ovlivnily jejich kvalifikaci.

„S dneškem jsem relativně spokojen. Od třetího tréninku jsme udělali krok vpřed, bohužel nás ale omezovaly brzdy. Hodně jsem s nimi bojoval a v Q1 jsem hodně probrzdil. Pro Q2 jsem tak ztratil hodně sebedůvěry. Myslím, že vyvážení vozu bylo dobré a mohli jsme se dostat do Q3, takže je to trochu škoda,“ řekl Cunoda.

„Jinak bylo skvělé vidět všechny fanoušky. Je to pro mě speciální příležitost, protože jsem nikdy nezažil takovou úroveň fanoušků v našem týmovém oblečení, kteří nosí čepice a v každé zatáčce tak tleskají. Je to pro mě obrovská vzpruha.“

Gasly je zklamaný

Pierre Gasly, který v sobotu ráno oficiálně potvrdil svůj přestup do týmu Alpine od příští sezóny, se během kvalifikace potýkal s problémy s brzdami. V Q1 proto obsadil až sedmnácté místo.

„Z dnešku jsem zklamaný. Před kvalifikací jsme vyměnili brzdový kotouč na levé přední brzdě a v zahřívacím kole jsme byli za velkým množstvím vozů, kvůli čemuž jsme nemohli dostat do brzd potřebnou teplotu,“ řekl Gasly.

„Pokaždé, když jsem šlápl na brzdu, zablokoval se mi předek, což bylo zrádné a náš poslední pokus tím byl zničen. Zítřek nebude jednoduchý s tím, kde startujeme, ale mohlo by pršet. Doufám, že bude, protože to přinese více vzrušení a příležitostí posunout se vpřed. Naše auto na mokru funguje dobře, myslím si proto, že tyto podmínky pro nás budou nejlepší.“

Další článek: Situace je teď taková, že příští rok na startovním roštu nebudu, říká Ricciardo

Témata článku: , , ,

Aktuality

20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 
1. února | Za méně než 48 hodin bude mít prezentaci Red Bull. Spekuluje se, že bude oznámena spolupráce s Fordem. Měla by však být výrazně volnější, než bylo ve hře s Porsche. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února