Jet za jinými vozy je teď snadnější, shodují se jezdci

Formule 1 si s novými technickými pravidly dala za cíl dosáhnout snadnější jízdy za dalším monopostem a tím pádem větší příležitosti k předjíždění. Podle jezdců se to povedlo.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Jet za jinými vozy je teď snadnější, shodují se jezdci | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Max Verstappen z Red Bullu a pilot Williamsu Alexander Albon po prvních dvou dnech testů v Barceloně řekli, že pro ně bylo jednodušší jet blízko za jiným vozem.

„Jel jsem pár kol za (Pierrem) Gaslym a první pocit byl dobrý,“ řekl Albon, který se do F1 vrací po roční přestávce strávené v DTM.

„Chvíli jsem samozřejmě nezávodil, takže z toho pohledu je to trochu těžší. Byl jsem ale překvapen, jak blízko za ním jsem mohl zůstat ve druhé a třetí zatáčce.“

Formule 1 pro letošní sezónu zavedla nová technická pravidla. Vozy díky nim nevytváří za sebou takové turbulence a pro jezdce vzadu je tak jízda klidnější. Albonův názor potvrzuje také loňský mistr světa Verstappen.

„Sledoval jsem několik vozů a zdá se, že je trochu jednodušší držet se vzadu. Alespoň nemáte ty zvláštní ztráty přítlaku, kdy máte spoustu nedotáčivosti nebo přetáčivosti,“ řekl Verstappen.

„Samozřejmě kvůli rychlostem, jakými ve F1 jezdíme, neočekávám, že to zcela zmizí a že budete moci jet nalepeni na zadním difuzoru. Zdá se to ale být více pod kontrolou.“

Další článek: Russell: Mercedes rozhodně není před Ferrari a McLarenem

Témata článku: , , ,

Aktuality

21:27 | Turečtí fanoušci formule 1 během streamu na Twitteru vybrali 100 tisíc lir (120 tisíc korun) na podporu oblastí zasažených zemětřesením. Mercedes (automobilka) posílá milion euro. 
16:23 | Mercedes a Aston Martin testují v Jerezu pro Pirelli. Video... 
11:46 | Ferrari představí svůj vůz za týden. Jmenovat se bude Ferrari SF-23. 
10:03 | Alfa Romeo představuje letošní vůz: 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února