Jestli titul nevyjde letos, budu ho muset získat příští rok, říká Schumacher

Michael Schumacher odmítá upustit od svého konečného cíle, který si stanovil při svém návratu do formule 1. Vrátil se, aby získal osmý titul.
Jestli titul nevyjde letos, budu ho muset získat příští rok, říká Schumacher

"Samozřejmě," odpověděl Schumacher na otázku F1 Racingu, zda se domnívá, že by letos mohl vyhrát šampionát. "Podívejte se, máme tříletý projekt. Teď na tom nejsme tak, jak jsme chtěli, to je zřejmé. Do návratu jsme vložili velké úsilí a věříme, že máme šanci."

Schumacher chtěl bojovat o titul už v loňském roce, ale nestačil ani na týmového kolegu Rosberga. Musel přiznat, že to byl příliš ambiciózní cíl, protože vrátit se po přestávce do formule 1 a být okamžitě na vrcholu, se podaří jen výjimečně.

"Jsem si jistý, že letos budeme moci bojovat o vítězství a možná i o šampionát," pokračoval. "Doufám v to. Jsem tu na misi a chci uspět. Chci mít výsledky a dám do toho sto procent. Pokud se to nepodaří v roce 2011, tak to budeme muset dokázat v posledním roce."

Další článek: Zimní soustředění týmu Sauber

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.