Jestli si Korea nemůže závod dovolit, nebude ho mít, říká Ecclestone

Bernie Ecclestone na dálku odmítl požadavek Korejců na snížení poplatku za Grand Prix. Závodu se podle šéfa formule 1 můžou klidně zříct.
Jestli si Korea nemůže závod dovolit, nebude ho mít, říká Ecclestone

V Koreji už po prvním roce zjistili, že je podle dojednaných podmínek závod formule 1 pro ně příliš drahý. Chtějí proto po Berniem Ecclestonovi, aby jim snížil poplatek.

"V životě je hodně věcí, které si nemůžete dovolit. Nemusíte je mít," reagoval šéf formule 1. Na otázku, zda s Korejci bude jednat o nových podmínkách, odpověděl: "Trvalo dlouho, než jsme s nimi vůbec něco dojednali. Nikdy se do toho pořádně nevložili."

Ecclestone proto "netuší", jestli Korea zůstane součástí kalendáře formule 1. S příchodem nových závodů budou v každém případě některé současné Grand Prix muset skončit. Podle šéfa formule 1 to ale nebude případ ani jednoho závodu ve Španělsku.

Diskuze (52) Další článek: Hamilton: Po rozchodu s přítelkyní je těžké se soustředit na závody
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
23. října | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen