Jestli může zpět do vozu F1, bude Kubica vědět až v polovině roku

Zatímco v Barceloně skončily poslední předsezónní testy, Robert Kubica zatím nemůže pomýšlet na závodění ve formuli 1. Musí ještě počkat.
Jestli může zpět do vozu F1, bude Kubica vědět až v polovině roku

Kubica se vážně zranil v rallye v únoru minulého roku, ale deklaroval, že se chce vrátit do formule 1. Původně chtěl znovu závodit už letos, to mu ale nevyjde. Při nejlepším si bude moci monopost vyzkoušet v testech.

"Robert je blízko k normálnímu žití," uvedl Kubicův blízky přítel, který si přál zůstat v anonymitě, pro BBC. "Řídí své silniční auto a sám chodí ven."

"Stále buduje sílu ve své pravé ruce. Teprve až v červnu nebo červenci bude možné určit, jestli je dost fit na testování vozu formule 1."

Vůli nechat Kubicu testovat přiznalo Ferrari. Vzhledem k sezónnímu zákazu testování by ale polský jezdec musel v každém případě jezdit jen ve dva roky starém voze.

Další článek: De la Rosa se stal novým předsedou Asociace jezdců Grand Prix

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.