Jestli může zpět do vozu F1, bude Kubica vědět až v polovině roku

Zatímco v Barceloně skončily poslední předsezónní testy, Robert Kubica zatím nemůže pomýšlet na závodění ve formuli 1. Musí ještě počkat.
Jestli může zpět do vozu F1, bude Kubica vědět až v polovině roku

Kubica se vážně zranil v rallye v únoru minulého roku, ale deklaroval, že se chce vrátit do formule 1. Původně chtěl znovu závodit už letos, to mu ale nevyjde. Při nejlepším si bude moci monopost vyzkoušet v testech.

"Robert je blízko k normálnímu žití," uvedl Kubicův blízky přítel, který si přál zůstat v anonymitě, pro BBC. "Řídí své silniční auto a sám chodí ven."

"Stále buduje sílu ve své pravé ruce. Teprve až v červnu nebo červenci bude možné určit, jestli je dost fit na testování vozu formule 1."

Vůli nechat Kubicu testovat přiznalo Ferrari. Vzhledem k sezónnímu zákazu testování by ale polský jezdec musel v každém případě jezdit jen ve dva roky starém voze.

Další článek: De la Rosa se stal novým předsedou Asociace jezdců Grand Prix

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
28. listopadu | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10