Jestli bych rád podepsal s Alonsem? Samozřejmě, říká ředitel Renaultu

Prakticky hned, jak se objevily informace, že Renault kupuje Lotus, se vyrojily rovněž spekulace, že by se do Enstone mohl vrátit Fernando Alonso. Velký zájem na tom měl mít především ředitel Renaultu Carlos Ghosn.
Jestli bych rád podepsal s Alonsem? Samozřejmě, říká ředitel Renaultu

Alonso zažil s Renaultem nejúspěšnější část své kariéry. V letech 2005 a 2006 se stal mistrem světa.

Před časem se objevily spekulace, že Ghosn už přemýšlí nad tím, jak Alonsa dostat z McLarenu. Návrat a to v pořadí už druhý do Enstone ale moc reálný není. Renault sám připouští, že v nejbližší době vyhrávat nebude.

Ghosna se přesto na Alonsa zeptali. „Jestli bych rád podepsal s Alonsem? Samozřejmě,“ uvedl pro španělský AS.

„Samozřejmě, že bych byl rád, ale není to má zodpovědnost. Je to tým, který má zodpovědnost a já podporuji jejich rozhodnutí.“

„V průběhu let ve formuli 1 jsme získali spoustu přátel, poznali mnoho talentovaných jezdců a Fernando je jedním z nejlepších. Rozhodně je jedním z nejlepších jezdců v dnešní formuli 1.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Red Bull dostane stejný motor, ujišťuje Renault

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.