Jestli by se mohl Kubica vrátit do závodů, odhadnou lékaři v létě

Robert Kubica se po nehodě v rallye uzdravuje dobře, ale na klíčovou otázku o jeho závodnické budoucnosti budeme znát odpověď nejdříve v létě.
Jestli by se mohl Kubica vrátit do závodů, odhadnou lékaři v létě

Kubica se včera obrátil na své fanoušky a poděkoval jim za podporu. Potvrdil, že brzy opustí nemocnici a začne intenzivní rehabilitační a tréninkový program. Jeho cílem je samozřejmě se vrátit do formule 1, ale jestli to bude možné, zatím bohužel není jisté.

"Budeme to vědět šest měsíců po nehodě (zhruba v srpnu)," řekl doktor Riccardo Ceccarelli pro Gazzettu dello Sport. "Musíme nechat přírodu dělat svoji práci. I když jak známe Roberta, víme, že má velkou uzdravovací schopnost."

Je to právě doktor Ceccarelli, kdo povede Kubicův rehabilitační program, až polský jezdec opustí nemocnici Santa Corona. Klíčový bude vývoj pravé ruky, poranění ramene a nohy nejsou tak vážná.

"Nejdelší proces je dorůstání nervů, takže v prvních čtyřech měsících je těžké říct, jak bude uzdravování vypadat. Citlivost má dobrou, ale ne na všech místech. Ruka získá zpět dobrou funkčnost. Noha představuje jen malý problém. Robert zatěžuje levou a na tu druhou přenáší váhu postupně," dodal Ceccarelli.

Další článek: Až skončí Newey, skončí celá jedna éra. Nikdo podobný ve F1 už není

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00